Reklam
Reklam
15 Temmuz Anayasası - %20 indirimli  - İbrahim Ö. Kaboğlu - Tekin Yayı

Kitap
Etiket Fiyatı
:
18,00 TL

İndirim
:
%20

İndirimli Fiyatı
:
14,40 TL

Sepete Ekle   2 günde temin
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Stok Kodu :9789944612074
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :232
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2017-05
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitabın Tanımı

Neden “15 Temmuz Anayasası?” Çünkü 16 Nisan'da oylanan “Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yürürlüğe konulan olağanüstü hal rejiminin ürünüdür.

Hiçbir toplum, kazanımlarını bir anda ve özellikle olağanüstü ortam ve koşullarda kaybetmeye rıza göstermez. Hele söz konusu kazanımlar, uzun döneme yayılan mücadele halkaları ve evrim süreci ürünü iseler…

Anayasa, Türkiye toplumunun gerçek gündemi değil. Sorun, bu sanal gündeme karşı izlenecek yol ve yöntemlerde düğümleniyor; çünkü hiçbir toplum, yüzyıllara yayılan birikiminin “kişisel iktidar” hizmetinde bir anda yok edilmesine seyirci kalamaz.

İbrahim Kaboğlu, olağanüstü hal ile kanun hükmünde kararnamelere dayanan bir yönetim altında yapılan anayasa değişikliği referandumu ve tartışmalı sonucuyla karşı karşıya kalan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının önümüzdeki süreçte neler yapabileceğini, yılların kazanımlarını nasıl muhafaza edebileceğini hukuk, demokrasi ve insan hakları bağlamında 15 Temmuz Anayasası'nda inceliyor.


Yorumlar
Oyunuz:
21.09.2017
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Yazarın diğer ürünleri
Bu kitabı alanlar bunları da aldı