sadsad x
asdasd

2. Uluslararası Türk Asya Kongresi

Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma

Almagül İsina

Tasam Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • ''Bugün Türkiye'nin dış politika açımlıları, sosyal ve ekonomik refahı açısından önemli bir toplantıyla önemli mesajlar verdiğimizi ve vereceğimizi düşünüyorum. Çünkü özellikle 19. ve 20. yüzyılda Asya, bütün dünya için insan gücü ve hammadde olarak kaynak temin edilen bir merkezdi. Fakat 21.yüzyılda değişen dengelerde Asya, hem ürettiği kaynakla ve hem de kullandığı kaynakla, kaynak kullanabilir ve üretebilir duruma gelmesiyle 21.yüzyılın yeni dengelerinin kurulduğu bir bölge oldu ve olmaya da devam ediyor. Önümüzdeki beş, on, maksimum on beş yıllık sürelerde dünyadaki mevcut dengeler üzerinde yeni oluşumların ortaya çıkabileceği bir coğrafya olarak karşımızda duruyor. Ülkemizin 21. yüzyılın yeni dengelerini kuran Asya ile tarihten gelen kültür ve coğrafya bağlamında, çok ciddi bağlılıkları var, geçmişi var ve ortak bir kültür envanterine sahip''.

  - Süleyman ŞENSOY
  TASAM Başkanı

  " Bu Kongre Asya'nın her yerinden gelen katılımcılar için ticaret ve yatırım konularında görüşmeler yapma fırsatı sunacaktır. Umuyorum ki, bu Kongre yeni ilişkilerin keşfi ve nihai aşamada bölgemizdeki iş dünyasının çıkarlarına hizmet edecek işbirliği mekanizmalarını güçlendirilmesi yolunda adımlar atılmasını sağlayacaktır. ".

  - Salem AL KHAZAALEH
  Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı

  "....... bu kongrenin işbirliğimizin gelişmesinde büyük katkılar sağlayacağını, katılımcı ülkelerin her birinin sosyal ve ekonomik alanlarda olduğu gibi, siyasi alanda da gelişerek, başarılar elde etmelerine yardımcı olacağını umut ediyorum. "

  - Annamuhammed GOÇİYEV
  Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakan Yardımcısı

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2008
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : İngilizce
  Türkçe
  Boyutlar : 14 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 414
  Barkod : 9789756285374

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Almagül İsina

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.