sadsad x
asdasd

30 Saniyede Ekonomi

Her Biri Yarım Dakikada Açıklanmış, En Düşündürücü 50 İktisat Teorisi

Kolektif

Caretta Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Keynesyen İktisat ya da Serbest Piyasa Kapitalizmi mi? Monetarizm, Oyun Teorisi ya da GÖrünmez El mi? Tabii ki, hepsinin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Yani, muhakkak hepsini duymuşsunuzdur. Ama bu iktisat teorileri hakkında bir akşam yemeğinde tartışmaya katılabilecek ya da finansal bilginizle bir bar sohbetinde göz kamaştırabilecek kadar bilgi sahibi misiniz?

  30 Saniyede Ekonomi, en bilinen 50 iktisat teorisini ele alıyor ve onları iki sayfa, 300 kelime ve bir resmi aşmadan, yarım dakika içinde açıklamayı 'başarıyor'. İktisat birdenbire ekonomik durumdn çok daha eğlenceli hale geliyor ve çok daha fazla anlam ifade ediyor. Bütün bu yol boyunca Adam Smith, David Ricardo ve Alfred Marshall gibi modern iktisadın kurucu babalarıyla da karşılaşıyor, Marksizm'den Merkantilizm'e Neoklasik Büyüme'den Karşılaştırmalı Üstünlük teorisine ve daha pek çok şey hakkında kısa bir kurs alma şansını yakalıyorsunuz.

  30 Saniyede Ekonomi, 20. yüzyılda yaşanan ekonomik gelişmeleri daha iyi anlamak için ev hanımlarından iktisat öğrencilerine, üst düzey yöneticilerden akademisyenlere herkesin okuması gereken bir eser...

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2014
  Basım Yeri : Çin
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 18.5 x 23.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltli
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 159
  Barkod : 9789944702492

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Sermin Sarıca

  Editor Adi
  Caroline Earle
  Donald Marron

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.