YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Abrakadabra

Halil Altındere

Yapı Kredi Yayınları Kültür

%25 indirim
110,00 TL 82,50 TL
Stoktan Teslim
Kargo Bedava

Yapı Kredi, 75. Yıl Sergileri kapsamında Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda, Türkiye güncel sanatının öncü isimlerinden Halil Altındere’nin “Abrakadabra” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en prestijli sanat etkinliği olarak kabul edilen Venedik Bienali’nin uluslararası ana sergisinde üç eseri sergilenen Altındere, “Abrakadabra” sergisi ile son dönemde ürettiği tüm üç boyutlu işleri sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının hiper-realistik heykellerini, bronz işleri ve enstalasyon çalışmalarını bir araya getiren sergi, gündelik yaşamın gerçekliği ve hayal dünyası arasındaki sınırların geçişkenliğini sorgulayan 20’den fazla eserden oluşuyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından 12 Eylül – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Abrakadabra” sergisi dolayısıyla hazırlanan Abrakadabra sergi kataloğunun editörlüğünü Fisun Yalçınkaya yaptı. Katalogda serginin küratörlüğünü yapan Hou Hanru’nun bir yazısı, Halil Altındere ile Maria Lind’in yaptığı bir söyleşi ve H.G Masters’ın bir yazısı bulunuyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2019
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 23,00 x 32,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 240
Barkod : 9789750845604

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Boğaç Erkan

Editör
Fisun Yalçınkaya

Katkıda Bulunan (İçerik)
Aslı Altay
Veysel Uğurlu
Hou Hanru

Odakitap.com