sadsad x
asdasd

Altın Girdap

Zehirlenen Türkiye'nin Gerçek Hikayesi

İbrahim Gündüz

Galeati Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Yazarımız gazeteci İbrahim Gündüz, bir önceki kitabı “Altın Ölüm”ün devamı niteliğinde olan “Altın Girdap” kitabının yazılmaamacınışu şekilde açıklıyor;

  “…Türkiye’de adına madencilik denilen bir yağma-talan düzeni yıkıcı etkisini artırarak devam ediyor… Türkiye çok tehlikeli bir yol ayrımında. Birileri ülkenin dağlarını, ormanlarını, yaylalarını, meralarını, köylerini, su kaynaklarını “meta” olarak görüp satılığa çıkarmış durumda. Bunuda millete, “iş, istihdam, ekonomi” diye pazarlıyorlar. Onların “iş” dediği milletin köyünün yıkılması; onların “istihdam” dediği yüz binlerce ağacın bir çırpıda içindeki trilyonlarca canlıyla birlikte yok edilmesi; onların “ekonomi” dediği bu ülkenin can damarları olan yaylaların-meraların ve su kaynaklarının acımasızca zehirlenmesi. Bu bir ekonomi değil olsa olsa “ekokırım” olabilir…

  Altın Girdap, Altın Ölüm’ün eksiklerini tamamlamayı, canıyanan vatandaşlarımıza yol göstermeyi; bu alanda çalışma yürüten gazetecilere, akademisyenlere ışık tutmayı amaçladı. Söylenen kuyruklu yalanlara, anlatılan masallara karşı insanlarımızın gerçekleri öğrenmesi ve neyle karşı karşıya olduklarını anlamaları için yazıldı…”

  Neler var kitapda;
  Siyanürlobisi için ricacı olan AKP’li üst düzey aktif siyasetçi kim? Kimin okul arkadaşı?
  14 maddede Türkiye’nin talan edilme hikâyesi…
  Çevreve Şehircilik Bakanını “çevresiz hale sokan” akıllara durgunluk veren açıklamaları ve çevre politikalarımız…
  Ekokırım nedir? Ekokırım yasa önerisineleriihtivaediyor? Türkiye’nin son 15 yılda zirve yapan ekokırım karnesinde neler var? Ekokırımın insanlığa karşı işlenen beşinci suç olarak kabul edilmesi durumunda hangi siyasetçilerin Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanması muhtemeldir?
  Türkiye’nin yeşil kuşağı Artvin’in, Ordu’nun, Muğla’nın, Kazdağları’nın yüzde kaçı madencilik adı altındayağmatalanaaçıldı? Son üçyılda yeni kaç madener uhsat verildi?Ne kadar dönüm orman yok edildi? Türkiye çölleşiyormu?
  Bölge halkını ikna için köprü inşa ettiren, yetkili-etkili milletvekilleri, bürokratlar ve yerel yöneticiler için ABD’ye turistik gezi düzenleyen, dava açmamak kaydıyla 100 köylüye 130 bin lira dağıtan Kanadalı şirket ve Türk ortağı kim?
  Şirket logosunda eski Yunan ve Bizans sembolleri olup Erzincan dağlarındaki maden ocaklarında bu logoileflamalarını dalgalandıran yabancı şirket ve Türk ortağı kim?Bu şirketler Erzincanlı üç vatandaşımız aniçin davaa çtılar?
  Leziz meşhur Erzincan Tulum peynirini, Ordu’nun Giresun’un fındığını, Balıkesir’in, Çanakkale’nin zeytinini bekleyen büyük tehlike nedir?UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki Kapadokya niçin tehdit altında?

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 14 x 21.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 368
  Barkod : 9786057426970

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  İbrahim Gündüz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.