sadsad x
asdasd

Andante Müzik Dergisi Yıl: 19 Sayı: 181 Kasım 2021

Andante Dergisi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Andante Dergisi Kasım sayısının kapağına, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı üzerine ağıt olarak bestelenmiş tek klasik Türk eseri olan Her 10 Kasım adlı mersiyenin bestecisi Orhan Öner Özcan’ı taşıyor. Serhan Bali, başarılı ve çalışkan bestecimizle, kariyeri ve eserin yaratım süreci üzerine söyleşiyor. Emre Aracı, Galler Prensi Edward’ın 1869 İlkbaharında İstanbul’a yaptığı seyahatin öyküsünü köşesine taşıyor.

  Andante’nin Kasım sayısında Reşide Ahu Ünalp, Berlin merkezli Barok müzik topluluğu Musica Sequenza’nın onuncu albümü Inferno’nun küratörlüğünü üstelenen Burak Özdemir’le, yeni projesi üzerine söyleşti. Can Özükan, bu yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali ve Müzik Akademisi’nin perde arkasını köşesine taşıdı.

  Andante’nin Kasım sayısında Onur Aydın, Amsterdam’da yaşayan klasik müzik profesyoneli Yasemin Hilberdink-Göker’le, kurucusu ve Sanat Yönetmeni olduğu Amsterdam Yaylı Çalgılar Bienali üzerine söyleşiyor. Düşünür piyanistimiz Can Çakmur, müzik yarışmaları üzerine yazıyor. Birbirinden leziz yemek tariflerinin yer aldığı Al dente köşesinin bu ayki konuğu ise sarımsak soslu fetuçini tarifiyle, İtalyan operasının son büyük bestecisi Giacomo Puccini.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 80
  Barkod : 3990000079112

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.