sadsad x
asdasd

Aşk Kokulu Baharatlar

Maria Ekmekçioğlu

İnkılap Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Kandilli kızı, / Kuzguncuki oğlu / Biz akrabayız.
  Ben ona / O bana aynı baharat kokarız / Bu hayattan gideriz / Ama kokumuz kalır.
  Kocaman gözlerimiz kokar! / Fotoğraflarda! / O kadar!” Uğurimu!
  Uğur Yücel

  “Maria’yı uzun zamandır tanıyorum. Hayatımdaki pek çok önemli anıma tanıklık etti. Bazen kafamı dinlemeye yalnız, bazen de eğlenmeye, sohbet etmeye arkadaşlarımla giderim bahçesine. Her seferinde beni oraya çeken hep onun güler yüzü, sıcacık dostluğu ve birbirinden lezzetli yemekleridir.

  Oraya gidince tercih yapmayı pek sevmem. İsterim ki Maria önersin. Her seferinde de beni şaşırtacak birbirinden güzel lezzetlerle kucaklar kalbimi. Ne mutlu bana.”
  Halit Ergenç

  “Baharatlar, yaşamımızda ve beslenmemizde başlı başına bir zenginlik, berekettir. Yalın bir yemeği, büyülü bir lezzet şölenine çevirebilecek sihirli değnekleridir her aşçının… Kapalı bulundukları küçük şişelerinden açık havaya çıktıklarında, mini minnacık olup da yaşama dokunuşu büyük olan her şey gibi, varlıklarını besbelli eder baharat taneleri…”
  Maria Ekmekçioğlu

  Maria Ekmekçioğlu, Aşk Kokulu Baharatlar kitabında iki kişilik romantik yemeklerin buselerle nihayetlendiği, dostlarla paylaşılan her lezzetin gülümsemeye dönüştüğü; eski İstanbul’u, Anadolu’yu, Doğu’yu ve Batı’yı, yüzlerce yıllık gelenekleri ve yeni tecrübeleri sunan tadına doyum olmayan tariflerini paylaşıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ocak 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 21 x 22 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 160
  Barkod : 9789751039279

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Yoanna Hacısamuyiloğlu Taşkıran

  Yazar Adı
  Maria Ekmekçioğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.