Reklam
Reklam
Aykırı Aşklar Naşide Gökbudak

Kitap
Etiket Fiyatı
:
19,44 TL

İndirim
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
14,58 TL

Sepete Ekle   3 günde temin
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Editör Zeynep Ünalan

Özellikler
Stok Kodu :9786059976459
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :343
Basım Tarihi : 2018-05
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitabın Tanımı

Dere Köyü'nde yaşayan saygın iki aile vardı. Biri Rasim Ağa'nın ailesi, diğeri de ağadan sonra gelen Yasin Efendi ve ailesi idi.

Rasim Ağa'nın büyük oğlu ile Yasin Efendi'nin büyük kızı Güllü'nün köy meydanındaki muhteşem düğününde; bazıları tarafından köyün abdalı, bazıları tarafından köyün ermişi sayılan Yaşo, “Bu kızın gözlerinde yılan çöreklenmiş!” diyerek köyden ayrıldı.

Gösterdiği çocuk, henüz on iki yaşlarında ve Yasin Efendi'nin güzelliği dillere destan kızı Yonca idi. Hâlbuki Rasim Ağa, Yonca'yı da küçük oğluna almaya niyetliydi. Ancak Yonca, ne Ağa'nın oğlunu ne de bir başkasını istiyordu. Benim evleneceğim insan en az ağabeyim Osman kadar yakışıklı olmalı, diye düşünüyordu.

Bu ana kadar yaşanan olağan dışı ama gerçek olayları ve sonrasında, Yonca'nın gözlerinde çöreklenmiş yılanların nasıl gerçeğe döndüğünün yürekler acısı hikâyesini, Naşide Gökbudak'ın kaleminden okumak sizi çok değişik düşüncelerin içine atacaktır.

Bütün bu olayların suçlusu kimdir? Kader mi? On dört yaşında cahil ama güzel köylü kızı mı? Buna karar verebilecek misiniz?

Bilmiyoruz


Yorumlar
Oyunuz:
27.06.2019
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Yazarın diğer ürünleri