sadsad x
asdasd

Batı Resminin Yedi Yüzyılı

Geleceği Müjdeleyen 60 Tablo

Roger Garaudy

Kopernik Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu kitap, Garaudy’nin şaheseridir. Bir benzeri yazılamamıştır.
  Prof. Luc Collès

  Garaudy, Fransa’da yapılan doktoraların en üst düzeyi olan “devlet doktorası” sahibi bir felsefe profesörü iken felsefe dersleri vermeyi bıraktı. Gerekçe olarak da üniversite rektörüne, “Ben İslâm felsefesini bilmiyorum. Bir felsefe profesörü, Batı’yı Ortaçağ karanlığından kurtaran İslâm felsefesini bilmiyorsa, onun üniversitede ders vermesi felsefeye haksızlık olur. Bu yüzden bundan böyle felsefe derslerine değil, ikinci uzmanlık alanım olan estetik derslerine gireceğim!” dedi. Ve uzun bir çalışma ve büyük bir emeğin ürünü olan bu değerli eseri ortaya koydu. 

  Bu kitapta Garaudy, 60 tablodan hareketle Batı resminin 13. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan 700 yıllık serüvenini anlatıyor. Ve sadece Batı resmini ve estetiğini değil, Batı toplumunun tablolara yansıyan zihin yapısını da gözler önüne seriyor. Batı’nın yedi yüzyıl boyunca değişip gelişen toplum hayatını, felsefesini, tekniğini, dünya görüşünü çok çarpıcı bilgi ve belgelerle okuyucuya sunuyor. 
  Bu eser sadece güzel sanatlarla uğraşanlara değil, felsefeciler, sosyologlar başta olmak üzere düşünceyi ve düşünmeyi seven herkese ve her kesime sesleniyor.

  Bu eseri Roger Garaudy, 1982’de Müslüman olmadan 8 sene önce 1974 yılında yayınlamıştır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Haziran 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 19 x 24.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 568
  Barkod : 9786257369893

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Roger Garaudy

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.