sadsad x
asdasd

Bebeklik Yılları

Remo H. Largo

Pegasus Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bebeklerin Anne Karnından Dört Yaşına Kadarki Gelişim Evreleri ve Doğru Çocuk Yetiştirme Metotları

  Bebeğiniz sizin dilinizi konuşamıyorsa siz onun dilini konuşun!

  Çocuğunuz markette gördüğü abur cuburları almak ister ve almasına izin vermediğinizde ağlamaya ya da tepinmeye başlar. Peki bu durumda yapmanız gereken şey nedir?

  Çocuklarla ilgili karşılaşılan zor durumlar anne babaları korkutur. Böyle zamanlarda nasıl davranılacağı konusunda çevredekilerin tavsiyeleri ya da geçmişe dair tecrübeler her zaman yardımcı olamayabilir. Çocuğun bu anlardaki davranışlarını ya da gelişim ve büyüme sürecini doğru yorumlayabilmek, anne babaların işini kolaylaştıracak en temel şeydir.

  Bebeklik Yılları, saygın İsviçreli çocuk doktoru Remo H. Largo’nun bilgi ve tecrübeleri ışığında çocuğun dört yaşına kadar olan dönemindeki doğru yetiştirme tarzına dair ipuçları veriyor ve anne babaların çocuklarına nasıl yaklaşacaklarıyla, ilişkilerini nasıl düzenleyecekleriyle ilgili anlaşılır bilgiler içeriyor.

  Her çocuğun özel olduğunu ve birbirinden farklı gelişim gösterdiğini belirten Largo, bunu çocukların farklı gece uykusu düzenlerine sahip olabilecekleri, kardeşlerin bile farklı dönemlerde yürümeye başlayabilecekleri gibi örneklerle destekliyor. Bu farkların anne babaları korkutmaması gerektiğini açıklıyor ve böyle durumlarda yapılması gerekenin sakinliklerini koruyarak çocuklarının davranışlarını anlamak ve yorumlamak olduğunu anlatıyor.

  Çocuk yetiştirmeye dair merak ettiğiniz her şeyi yaşanmış olaylar ve istatistiki bilgiler ışığında bu kitapta bulacaksınız.

  “İsviçreli çocuk doktoru Remo H. Largo’dan harika bir kitap.”

  - TV Media

  “Saygın çocuk doktoru, anne baba ile çocuğu birbirine yakınlaştırıyor, çocuğun varlığını daha anlaşılır kılmada anne babalara yardımcı oluyor ve anne baba ile çocuk arasındaki uyuşmazlığın ortadan kalkmasına katkıda bulunuyor.”

  - Kanguru

  “Remo H. Largo’nun çocuk yetiştirme üzerine bir klasik haline gelmiş bu kitabı her aile için gerekli.”

  - Frankfurter Allgemeine Zeitung

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 584
  Barkod : 9786052996188

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Alptuğ Ahmet Güney

  Editor Adi
  Ecem Aycan Öztoplar

  Yazar Adı
  Remo H. Largo

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.