YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Benim Yeşilçam’ım

Oya Pervin Pelit

Klaros Yayınları

%30 indirim
30,00 TL 21,00 TL 3 iş gününde temin

"Bu kitapta neler mi bulacaksınız? Buram buram samimiyet dikkatinizi çekecek ilkin. Yazar alacak, Yeşilçam’ın gerçek-ten Yeşilçam olduğu 1960’lara 1970’lere götürecek sizleri. Film setlerinde onunla dolaşacak, onun çocuk yüreğinin güzelliklerini, tebessümlerini, hayal kırıklıklarını birlikte yaşayacaksınız; oya oya örecek sizin gönlünüzdeki Yeşilçam’ı… Bir süre sonra fotoromanda oynayan çocuk yıldız siz misiniz, o mu, fark etmeyeceksiniz. Bir gün Mualla Omay’ın salya sümük ağlayan kızı olacak, bir gün Mesut Uçakan’dan ‘aferin’ alınca sevinçten göklere uçacaksınız. Belki bir ömür Deniz Erkanat'a hayranlığınızdan siz de fular takacaksınız…

Tek bir filme dönüştürmüş bu kitapla Yeşilçam’ın yirmi yılını Oya Pervin Pelit. Tek bir sinema filmine; hem belgesel tadında, hem de sıcak ve güncel.

Oya Pervin Pelit’in Yeşilçam’ı, sizin Yeşilçam’ınız aslında; bizim… Evimiz, elimiz, kanımız kadar sıcak, bizden, sizden… Oya Pervin Pelit ‘Benim Yeşilçam’ım’la aslında size sizi anlatıyor; sizi yani ülkenizi, dünyanızı…”

- Fahri Tuna

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 155
Barkod : 9786257352444
Odakitap.com