sadsad x
asdasd

Bilgenin Aynası

Özcan Köknel

Hayykitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Toplumsal ruh sağlığımıza ilişkin tespitler, yaşamın anlamına dair vasiyet!

  İçimizdeki öfke neden dinmiyor?
  Gülmeyi unuttuk mu?
  Kafayı en çok nelere takıyoruz?
  Nasıl korkusuz ve mutlu olacağız?
  Biz melankolik bir toplum muyuz?
  Türkiye’nin ruhsal durumuna nasıl bir teşhis koyulabilir?

  Hayatı boyunca on binlerce insanın ruhuna dokunmuş bir bilgenin, Prof. Özcan Köknel’in anlattıkları sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirmek, gençleri topluma hazırlamak için özellikle ailelere ışık tutacak. 'Hocaların Hocası’ Köknel’in bireysel ve toplumsal sağlığımıza ilişkin tespit ve çözüm önerilerine kulak verin:

  “Keyifli ve mutlu yaşamak, 'dolu dolu' yaşamaktır. Hayatınızın anlamsız olduğunu düşünüyor ve ‘dolu dolu yaşadım’ demenin formülünü arıyorsanız, bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Koşullarımız birdenbire değişmediğine göre, değişiklik bunlara bakışınızda, yorumlama biçiminizde olacaktır.

  Yaşam, mutluluğu arayış halidir. Mutluluk, insanın yaşadığı andan haz duyması, geçmişte haz duyduğu bir yaşantıyı anımsaması ya da gelecekte haz duyacağı bir yaşantıyı ümit etmesidir. Doğrunun, güzelin, iyinin aranması, elde edilmesi insanda mutluluk yaratır. Mutluluğa erişmenin tek yolu ise erdemdir. Her insan kendi erdemini yaratmak zorundadır. Her insanın kendi kişiliğine uyan amaçları olmalıdır. Bu amaçlara ulaştıkça mutlu olursunuz. Hayatın amacı mutluluk ve anlam arayışıdır."

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 200
  Barkod : 9786052214992

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Mert İnan
  Özcan Köknel

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.