sadsad x
asdasd

Bin Yıl Daha

Işık Binyılı Yolculuğunda İlk 20 Yıl (1999-2019)

Bircan Ünver

Yazarın Kendi Yayını - Bircan Ünver

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Bir yazı yazdım. O yazı, Işık Binyılı’nı doğurdu. Ete-kemiğe büründü. Bir bilince dönüştü... 40 yaşına kadarki ‘kendim’e Yeni bir amaç kazandırdı...”

  Bin Yıl Daha... Işık Binyılı’nın kurumsal vizyonunu da oluşturan aynı adlı manifesto, bu kitabın da bir çıkış kaynağıdır. Işık Binyılı Yolculuğunda İlk 20 Yıl alt başlığından da anlaşılacağı üzere, bir vizyondan – kurumsallaşmaya (gerek Amerika gerekse Türkiye’de) uzanan bir yolculuktur da… Özellikle de, dernek olarak IşıkBinyılı.Org (kısa adıyla) yolculuğunun Türkiye boyutunu da genel bir çerçeve içinde sunuyor.

  Bin Yıl Daha... adlı kitabında Bircan Ünver, bütün ütopyalar gibi bir hayalden yola çıkıyor. Elbette tüm ütopyaların varmak istediği gerçekleşmeyi, yaşama geçmeyi hedefliyor. Her ütopyanın öngörünün genlerinde taşıdığı sosyal olguları, psikolojik yaklaşımları ve varsa bilimsel kanıtları heybesine katarak ilerliyor.

  Kitap okyanusa ulaşmaya çalışan bir su damlasının, kişisel bir emeğin-hedefin ete-kemiğe bürünme macerasının dökümü niteliğinde.
  Tek başına yola çıkan yazar, mücadelesine çağırdığı yolcularla çoğalarak yeni bin yıllara yolculuğunu sürdürüyor.
  Buradan bakıldığında bizlere oldukça uzak bir gelecekten seslenen Bircan Ünver; heyecan, inanç ve tutkuların sınır tanımazlığının örneği adeta.

  Bizler kitabı okurken, o çoktan yeni bin yıllara doğru yola çıkmış olacak...

  -Elvan Arpacık, 12 Eylül 2020, İstanbul 

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ekim 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 224
  Barkod : 9786050646702

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Bircan Ünver

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.