YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Bir Amerikan Evliliği

An American Marriage

Tayari Jones

Eksik Parça Yayınları

%25 indirim
50,00 TL 37,50 TL

“Ten rengi” denilen rengi herkes bilir değil mi? Eğer dünyaya siyahî olarak gelmiş olsaydınız bu rengin adının doğru konduğunu düşünür müydünüz?

Sinemada patlamış mısır yiyerek film izlemek gayet keyifli ve sıradan bir şeydir. Ancak, siyahî bir gencin bu keyifli ve sıradan şeyi yapabilmesi için atalarından kaç kişinin ölmesi gerekmiştir, bilir misiniz?

Köleliğin 1865’te kaldırılmış olmasına rağmen ABD’de yaklaşık 150 yıldır devam eden ırkçılığın, yollarının başındaki üç gencin hayatlarını altüst ettiği, sürükleyici, sorgulayıcı ve okurken öfke duyacağınız, neşeleneceğiniz ve hayret içinde kalacağınız bir aşkın, bir evliliğin ve bir birlikteliğin hikâyesinin kitabını tutmaktasınız elinizde. Haydi, başlayın!

2019 Women’s Prize for Fiction ve 2019 Aspen Words Literary Prize ödüllerini kazanan ve 2020 International

DUBLIN Literary Award kısa listesine kalan Bir Amerikan Evliliği, Oprah Kitap Kulübü’nün 2018’de öne çıkanlarında ve Bill Gates’in 2019’da önerdiği en iyi 5 kitap arasında yer aldı.

“Bir Amerikan Evliliği, bir adaletsizliğin Güney’deki siyahî bir çiftin hayatını nasıl yeniden şekillendirdiğini anlatan derin bir dokunuş.” -Bill Gates

“Genç bir Afro-Amerikan çiftin yanlış bir hükümden nasıl etkilendiklerini anlatan duygu dolu bir portre.” – Barack Obama

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 336
Barkod : 9786257124867

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Hülya Key

Editör
Kürşad Kızıltuğ

Kapak Tasarım
Steve Godwin

Genel Yayın Yönetmeni
Asiye Ademir

Katkıda Bulunan (İçerik)
Serkan Cenker

Son Okuma
Fulya Tükel

Sayfa Tasarımı
Esranur Gelbal

Odakitap.com