YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Bir Safha-i Kalb

Safveti Ziya

Macit Balık

Gece Kitaplığı

%42 indirim
17,69 TL 10,26 TL
10 adet stoklarımızda

Servet-i Fünûn hikâye ve romancıları arasında yer alan Safvetî Ziya yarım kalan bir romanıyla birlikte iki roman, otuza yakın hikâye ve bir tiyatro eserinin yanında çok sayıda yazı kaleme almıştır.
Ziya adlı gazetede yayınladığı makaleler hariç tutulursa, yazdıklarında Servet-i Fünûn nesrinin bütün özellikleri görülen yazar, asıl şöhretini Servet-i Fünûn’da yazdığı dönemde kazanmıştır. Çeşitli tarihlerde yazılıp bir kısmı müstakil olarak yayınlanmış altı hikâyeden oluşan Bir Safha-i Kalb, Edebiyat-ı Cedîde kitaplığının 26. kitabı olarak 1328/1912’de yayınlanmıştır.
Kitaba adını veren “Bir Safha-i Kalb”in yanı sıra eserde, “Bir Tesadüf”, “Bir Sergüzeşt”, “Sevdâ-yı Girîzân”, “Bir Yâd” ve “Göksu Dönüşü” adlı hikâyeler yer almaktadır.
Köşk, yalı, mesire yerlerinde şekillenen sosyal hayat; bu hayatın sunduğu zevki, kaderi yaşayan kahramanlar; kahramanların yarattığı, yaşadığı çatışmalar, ruh hallerine eşlik eden tabiat ve hemen yanında hislerin şahitliğini yapan, zaman zaman tabiatla bütünleşen ‘eşya’lar…
Bir Safha-i Kalb’deki hikâyeler, Servet-i Fünûn nesrinin birer temsili metnidir.
Dr. Macit BALIK, Servet-i Fünûn döneminin edebiyatımızda yarattığı değişimleri gösteren metinlerin çoğalması adına, kültür tarihimizde bugünün okuru ve araştırmacıları ile buluşması gereken pek çok eserden birini okurlarla buluşturuyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2017
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 159
Barkod : 9786051805689

Kategoriler

Odakitap.com