sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kriz bir karmaşadır ve her karmaşada bazıları kaybederken, bazıları kazanır…

  Belirli tarihsel kırılma anlarında, eşiklerde hep krizler, büyük buhranlar yaşandı… Savaşlar, gerilimler, çatışmalar, kıtlıklar, salgınlar, felaketler, afetler… Krizler daha da derinleşti…

  Dünyadaki ekonomik tablo, Koronavirüs salgınıyla birlikte daha da ağırlaşıyor. İnsanlık kapitalizmin giderek daha da vahşileştiği emperyalizm çağında daralan makasın, acımasız dişlilerin arasında can çekişmekte.

  Bütün insanlığa yetebilecek düzeydeki kaynaklar neden küçük bir kesimin elinde toplanmakta?

  Ekonomik kriz ve bunalımlar neden belli bir çevreyi etkilememekte, tersine onları zengin etmektedir? Ekonomik krizin nedenleri nelerdir? Krizlerle yaşamak kaderimiz mi?

  Koronavirüs salgını ortamında giderek derinleşen ekonomik buhranın ortasında hazırlanan bu çalışmada; Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Bilsay Kuruç, Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Prof. Dr. Duran Bülbül, Doç. Dr. Bilin Neyaptı, Doç. Dr. Kaan Öğüt, Dr. Haydar Lütfü Ejder, Ersin Dedekoca, Şenol Çarık ve Çetin Ünsalan’ın makaleleri yer alıyor. Sadece mevcut tabloyu yorumlamakla kalmayıp aynı zamanda konunun tarihsel arka plânı ve yapısal sorunlarıyla birlikte anlaşılmasına yardımcı oluyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 184
  Barkod : 9786257182812

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  A. Ersin Dedekoca
  Bilin Neyaptı
  Bilsay Kuruç
  Çetin Ünsalan
  Duran Bülbül
  Haydar Lütfü Ejder
  Hayri Kozanoğlu
  Kaan Öğüt
  Korkut Boratav
  Şenol Çarık

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.