sadsad x
asdasd

Bonsai

Kadim Sanat Evcil Ağaç

Zekai Yaman

Doğan Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Ağacın rehberliğinde “bilen, bulan, olan” bir ustaya dönüşmek.

  Bonsai, özel bahçıvanlık yöntemleri kullanılarak minyatür bir ağaç yetiştirme tekniği ve sanatı olarak tanımlanır. En dar anlamıyla tepside-saksıda bir ağaç yetiştirmeyi, en geniş anlamıyla ise bir ağacın sembolize ettiği doğa parçasını bir saksıya sığdırmayı ifade eder.

  Çok iyi bilmeyenler tarafından özel bir ağaç cinsi sanılan bonsai aslında ağaç yetiştirme tekniğinin adıdır. Bahçecilik yönüyle bir zanaat, estetik ve felsefi yönüyle de bir sanattır. 

  Bonsai, her türlü hava koşulunda yapılabilen son derece zevkli, rafine ve tatminkâr bir hobidir; ellerimizle toprağa dokunur, canlılığı hisseder, ağacımız çiçek açtığında seviniriz. Ağaçlar, her mevsim değişen şekilleri, küçük yaprakları ve çiçekleriyle bizi kendine bağlar. Harcanan zaman, emek ve sabırla biz ağacı şekillendirirken, ağaç da bizi eğitir ve şekillendirir. 

  Bonsai bir meditasyon ve kişisel gelişim yöntemidir. Zamanla şekillenen ağaç bir sanat eserine ve bonsai çırağı ise “bilen, bulan ve olan” bir ustaya dönüşür. 

  Bu kitapta, en temel bahçecilik esaslarından başlayarak bonsainin tarihçesi,
  tarzları, araç gereçleri, bonsai yetiştirme ve şekillendirme teknikleri, bonsai toprağı, gübreleme, bonsai hastalıkları, bonsai bahçeleri ve sergileme yöntemlerine uzanan temel bilgiler detaylı olarak anlatılmaktadır. 

  Tutkuya dönüşecek bir hobiye başlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu kitapta bulacaksınız. 

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ocak 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 24.2 x 28 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 392
  Barkod : 9786258036596

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Sema Çubukçu

  Yazar Adı
  Zekai Yaman

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.