sadsad x
asdasd
Böyle Bir Hayat – Güzin Dino

Böyle Bir Hayat – Güzin Dino

Bahriye Çeri

Yapı Kredi Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Böyle Bir Hayat, Bahriye Çeri’nin Güzin Dino’yu 2003-2011 yılları arasında evinde ziyaret ederek konuşmalarını kaydetmesiyle ortaya çıkan bir hayat hikâyesi kitabı. Güzin Dino’nun ailesi, çocukluğu, eğitim hayatı, dostlukları ve Abidin Dino ile yarım asırlık beraberliği Bahriye Çeri’nin soruları ve yönlendirmeleriyle canlanıyor, renklenip genişliyor.

  Nâzım Hikmet’ten Yaşar Kemal’e, Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Orhan Pamuk’a, Erich Auerbach’tan Picasso’ya kültür, sanat ve edebiyatta yer etmiş pek çok yazı ve resim sanatçısı, özel tanıklıklarla geçit resmi yapıyor. Önce Cumhuriyetin ilk dönemlerinde Türkiye’de, 1954 sonrasında ise Paris’te geçen yıllar boyunca eğitim, kültür, sanat ve siyaset alanındaki gelişmeler ve olaylar Güzin Dino’nun yaşayıp gördüğü yanlarıyla gün ışığına çıkıyor.

  Edebiyat araştırmalarının yanı sıra Fransa’da yıllar boyu Türk dilini ve edebiyatını temsil eden Güzin Dino, Böyle Bir Hayat adını verdiğimiz söyleşi kitabında uzun ömrüne sığan birbirinden ilginç olayları ve insanları içtenlikle anlatıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ekim 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13,5 x 21
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 200
  Barkod : 9789750854804

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Murat Yalçın

  Yazar Adı
  Bahriye Çeri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.