YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Çakıryıldız

Zeytin Öyküleri

Hüsmen Solmaz

Ekin Basım Yayın - Sınav Kitapları

%30 indirim
20,00 TL 14,00 TL
1 adet stoklarımızda

Hüsmen Solmaz, zeytin ağacını insana, yağını da insanın ruhuna (kimliğine, kişiliğine) benzeten bilinçli bir zeytin âşığı. Zeytin kültürü için( d)e doğdu Yıllarca, zeytin fidanının, ağacının, zeytinin, yağının üretimine ve yaygınlaşmasına emek verdi. Emek verdikçe aşkı büyüdü . Sonunda emeğini, gözlemlerini, duygularını, deneyimlerini, bilimsel birikimini sanatın potasına attı. Orada harmanlanan, pişen, damıtılan bu hammaddelerden öyküler üredi. Böylece ülkemizde ilk olduğunu düşündüğüm, büyük çoğunluğu zeytine dair ……. öykü den oluşan bu kitap çıktı günyüzüne. Okuyun; ruhunuz zeytinyağı gibi yumuşasın.

Şaban Akbaba

Biz insanların bilge dostu gibidir zeytin ağacı. Kim bilir kaç uygarlığı doyurmuştur bereketiyle? Zeytin, Akdeniz'den yola çıkıp barışın simgesi olmayı başarmıştır dünya ü zerinde. Hüsmen Solmaz, asırlardır yanı başımızda duran bilge ağacı duru anlatımıyla öykülerine taç yapmış. Zeytinin dostu tüm insanlığın dostudur. Yüreğinize sağlık değerli yazarım.

Güney Özkılınç

Kimi kitaplar okurla farklı iletim kurar. Kimi kitabın bir rengi, bir kokusu, bir sesi vardır. İşte rengi zeytuni, zeytin çiçeği kokulu bir kitap. Sözcüklerin arasında zeytin yapraklarının rüzgârda hışırdayan sesi dolaşıyor. Sayfalar okurla konuşuyor. Çoğu; zeytin ağacı, zeytin tanesi, zeytinciler… hatta zeytin haşeratı ü zerine kurulu ince bir mizahla dokunmuş sıcacık öyküler. Adını her duyduğumda bir zeytin dalı düşündüğüm sevgili Hüsmen Solmaz’ın öykülerini hep merakla okudum, hep merakla okuyacağım. Gülümseten, şaşırtan, sarmalayan öyküleriyle umut veren bir kitap.

Pelin Yılmaz

Tanrı zeytini yarattı ve üstü ne yemin etti ama yine unuttuk.

Buram buram zeytin kokan hikayeler…

Okurken köy sofrasına oturup toprak fırından çıkan köy ekmeğiyle

o havayı soluyacaksınız…

Ali İpek

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2018
Basım Yeri : Türkiye / Bursa
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 163
Barkod : 9786053277606

Kategoriler

Odakitap.com