YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliğinde Güncel Konular 1

Arzu İlçe

Hatiboğlu Yayınları

%15 indirim
40,00 TL 34,00 TL 3 iş gününde temin

Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği, hemşireliğin ilk uzmanlık alanı olup en yenilikçi alanlarından da bir tanesidir. Cerrahideki artan teknolojik ve klinik ilerlemeler güncel konuların öğrenilmesini, takip edilmesini ve araştırılması ihtiyacını ortaya koymuştur. Günümüz hastalarının daha fazla komorbiditesi vardır ve komplikasyon riski daha yüksektir, bu da onlara bakan bilgili ve yetenekli hemşirelerin olmasını giderek daha önemli hale getirmektedir. O nedenle bir seri olarak planlanan bu kitap; klinik hemşirelerine, ameliyathane hemşirelerine, öğrencilere ve eğitmenlere derinlemesine bir bakış açısıyla klinik, akademik ve araştırma rollerinde destek sağlayacak ameliyat öncesi-sırası ve sonrası güncel konuları içermektedir.

Kitapta, COVID-19 pandemisi nedeniyle öne çıkan hasta ve çalışan güvenliği, in situ simülasyon gibi alternatif eğitim modelleri, pandemi nedeniyle cerrahi stresi yüksek hastaların cerrahide gecikme hemşirelik tanısı tanılanmaları, tamamlayıcı bakım modeli, aromaterapi, bakım paketleri, hızlandırılmış iyileşme uygulamaları ile hastaların desteklenmeleri ve beslenme desteğinin önemi; çoklu sistemi bozuklukları/ uzamış COVİD-19'u olan hastaların Navigatör Hemşire ile takip edilebilirliği, sağlık çalışanlarının yoğunluklarının, artan teknolojik hasta eğitim yöntemleri ile desteklenebileceği gibi pek çok güncel konu derinlemesine ele alındı.

Pandemi döneminde meslektaşlarımızla paylaşımı sağlayacağımız serinin ilk kitabı hızlı hareket edilerek oluşturuldu. Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliğinde Güncel Konular serisine daha fazla yazar ve bölümle devam etmeyi arzu etmekteyim.

Kitabın yayınlanmasında katkısı olan tüm arkadaşlarıma, yayın ve dağıtımını üstlenen Hatiboğlu Yayınevi sahibi ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 269
Barkod : 9786059541305

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
M. Tahir Hatiboğlu

Odakitap.com