YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Çılgın Liseliler

Nevzat Kalkan

Palmiye Kitapları

%40 indirim
9,26 TL 5,56 TL
4 adet stoklarımızda

Biz idik- Biz kaldık1967-68 yılı, Siirt Lise 6-Edebiyat sınıfında Sen-Ben olmadıkHer zaman Biz olduk ve uzun yıllar sonra da hep Biz kaldık.Gün geldi kavga ettik birbirimizle.Hatta küstük bu yüzden, hatta kin duyduk birbirimize.Ancak bu kavgalarımız da, küslüğümüz de, kinlerimiz de hep Kum Üzerinde yazıldı.Sevgi esintileri, çabucak siliverdi küslükleri ve ucuz kinleri.Kum üzerindeki yazıların yerini beton yapılı Arkadaşlık kaleleri aldı.Sevdik birbirimizi.Birimizin üzüncü, tümümüze yansıdı.

Birimizin mutluluğu-başarısına "Biz" dedik.Yetmedi; En güzel sesli, en iyi şair, en başarılı tiyatrocu, en iyi futbolcu, en haşarı-en manyak-en aşık-en edebiyatçı en güzel-en üçkağıtçı-en sevimli-en çirkin-en yakışıklımız ile hep Biz olduk.

Sevgi gölcüklerinde kulaç atarken çocukluğumuz, sevgi ve arkadaşlık okyanuslarına açıldı liseli yüreklerimiz.36 Arkadaş idik.2 kardeşimizi kaybettik ama azalmadık.Kah acılı, kah mutluyduk.Mutluyken kahkahalarla güler, acılıyken gizli-gizli ağlardık. ve şüphesiz; Biz iyi çocuklardık...

- Nevzat Kalkan

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786058493292

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
Lokman Sis

Odakitap.com