YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Cingöz Recai : Madam Çiviciyan'ın Gerdanlığı

Peyami Safa

Genç Damla Yayınevi

%32 indirim
13,00 TL 8,84 TL
Stoktan Teslim

Türk edebiyatının en ünlü polisiye kahramanı Cingöz Recai, soluk kesen maceralarıyla okuyucularını şaşırtmaya devam ediyor. Sıradanmış gibi görünen hikayelerle ustalıklı maceralar çıkaran Peyami Safa akıcı üslubu ve kuvvetli kurgusuyla polisiye türünün en sevilen örneklerini bu kitaplarla gözler önüne seriyor.

Cingöz Recai, ülkenin en tanınmış kibar serserisidir. Başkomiser Mehmet Rıza'yı, peşinden koşturan, dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes'e kök söktüren, kurnaz, cesur, soğukkanlı, zarif, tahsilli ve görgülü özellikleriyle Türk edebiyatının en meşhur tiplemelerindendir.

Damla Yayınevi, Cingöz Recai'nin maceralarını artık Peyami Safa'nın kaleminden çıktığı gibi orjinal Osmanlı Türkçesi ile okuyucuların istifadesine sunuyor. Osmanlı Türkçesi öğretim faaliyetlerine nitelikli bir katkı sunabilmek amacıyla karşılıklı sayfalarda hem Latince hem de orjinal Osmanlı Türkçesi metnine yer veriliyor. Böylece kıyaslamalı yapısı sayesinde hem öğreticiler için hem de Osmanlı Türkçesini geliştirmek isteyenler için zevkli bir kaynak oluşturduk.

Damla Yayınevi olarak sizleri Cingöz Recai'nin orjinal Osmanlı Türkçesi ile hazırlanan nefes kesen maceralarıyla buluşturmaktan mutluluk duyarız.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Osmanlıca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 127
Barkod : 9786051740041

Katkıda Bulunanlar

Editör
Yener Turan

Kapak Tasarım
İsmail Gürgen

Genel Yayın Yönetmeni
H. Hüseyin Doğru

Katkıda Bulunan (İçerik)
Hüseyin Kutlu
Hasan Eğitim

Odakitap.com