YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Darbe'den Olağanüstü Hal'e 15 Temmuz ve Adil Şahitlik

Rıdvan Kaya

Ekin Yayınları

%35 indirim
20,00 TL 13,00 TL
3 adet stoklarımızda

Türkiye 15 Temmuz'da siyasi tarihinin muhtemelen en uzun ve en kanlı gecesini yaşadı. Gerilim dolu gece sabah ışıklarıyla aydınlanırken korku ve endişe kaybolmaya yüz tutmuş, umut ve sevinç havası ülkeyi kaplamıştı. 

Halkın direnişi sadece darbe kalkışmasını püskürtmekle kalmamış, cuntalar eliyle toplum üzerinde tahakküm kurma, toplumu silah zoruyla yola getirme zihniyetine de ağır bir darbe indirmişti. 

15 Temmuz bu yönüyle her zaman onur duyacağımız, iftihar edeceğimiz, zulme ve tuğyana karşı direnişi, fedakârlık ve cesareti temsil eden bir tarihtir! Hukuksuz, ahlaksız ve zalimane bir kalkışmaya karşı adil ve ahlaki bir tepkinin, zulme karşı sinmemenin, boyun eğmemenin simgesi, direncin adıdır! 

Mamafih 15 Temmuz sonrasında yaşanan gelişmelerin bu dirence kaynaklık eden ilkeler zemininde geliştiğini söyleyebilmek ise ne yazık ki mümkün değildir. Aynen darbe kalkışmasının meydana getirdiği güvenlik endişesinin sistematik biçimde otoriter-buyurgan bir devlet aygıtının tesisine zemin kılınması vakasını görmezden gelmenin mümkün olmaması gibi! 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9786055146580
Odakitap.com