YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Davranışsal Politik İktisat

Kamu Tercihi ve Davranışsal İktisat Perspektiflerinden: Politikada Rasyonalite ve İrrasyonalite - Millet İradesi ve Milletçilik İdeolojisinin Eleştirisi

Coşkun Can Aktan

Litera Türk

%25 indirim
40,00 TL 30,00 TL
4 adet stoklarımızda

Bir devletin temeli millet üzerine inşa edilemez. Millet üzerine inşa edilmiş bir devlet, balçık üzerine kurulmuş bir yapıya benzer. İktidara meşruiyet kazandırmaya milletin iradesi sağlam bir zemin oluşturamaz.

Bu kitapta demokrasinin meşruiyetini tamamen seçim ve oylama mekanizması ile açıklayan ve sandıktan çıkan sonucu doğru, sağlam, tutarlı ve güvenilir bir “millet iradesi” olarak yorumlayan ve bu iradeyi “millet egemenliği” adı altında kutsayan ve yücelten milletçilik ideolojisinin bir eleştirisi sunulmaktadır.

Hayek, Simon, Buchanan, Kahneman, Thaler gibi Nobel ekonomi ödülü sahiplerinin çalışmaları ışığında sizlere yepyeni bir araştırma programını takdim ediyoruz: Davranışsal Politik İktisat. Kamu Tercihi’nin “rasyonalite” ve davranışsal iktisadın “irrasyonalite” perspektiflerinin siyasal süreç üzerindeki etkilerini ve sonuçlarını bir arada tahlil ediyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 208
Barkod : 9786053372387

Katkıda Bulunanlar

Editör
Salih Tiryaki
Emre Vadi Balcı

Kapak Tasarım
NKM Medya

Genel Yayın Yönetmeni
İsmail Çalışkan

Odakitap.com