sadsad x
asdasd

Destinasyon Kalitesi

Konut Sahipleri Üzerine Bir Araştırma

Hürriyet Çimen

Kültür Ajans Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu araştırmanın amacı, yazlık ev, daire veya konut almak isteyenlerin destinasyon seçiminde destinasyon kalitesinin etkisini ortaya çıkarmaktır.

  Araştırmada, tarama modeli ile mevcut durumun oraya çıkarılmasına çalışılmıştır. Veri toplama aracı olarak anket formu geliştirilmiştir. Anketin geçerliği ve güvenilirliği sınandıktan sonra Alanya ilçesinde Temmuz-Eylül 2009 tarihleri arasında, 248 kişilik örnekleme uygulanmıştır.

  Alanya’nın araştırma alanı seçilmesinin nedeni, yabancıların ikinci konut almak için ilgi gösterdiği başlıca destinasyonlardan birisi olmasıdır. Araştırmada yer alan kalite bileşenlerinden; kent insanının yabancı dil bilgisi geliştirilmesi, işletmelerin hizmet kaliteleri yükseltilmesi, fiyatların genel düzeyinin daha uygun olması ve değişken olmaması, kent ve işletme temizlik düzeyinin yükseltilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlandığı konusunda güven kazandırılması, kent insanının yakın-samimi davranması, sakin ve dinlendirici kent özelliğinin geliştirilmesi, sağlık kurumlarının hizmet kalitesinin yükseltilmesi, planlı kentleşmeye özen gösterilmesi, doğal çevrenin korunması, esnafın iş ahlakına (etik) uygun davranması, alt yapı hizmetlerinin iyileştirilmesi, kentteki insan yoğunlaşmasının azaltılması, hava kirliliğinin azaltılması, halkın genel kurallara uyması ve havaalanının yakınlaşması ile Alanya destinasyon kalitesinin yükseleceği düşünülmektedir.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 144
  Barkod : 9789758951934

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Hürriyet Çimen

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.