sadsad x
asdasd

DHKD - Devrimci Halk Kültür Derneği

1976-1980

Üzeyir Avcı

Feniks Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kitap ‘‘12 MART’TAN 12 EYLÜL’E KÜRT SİYASETİ VE DHKD’’ adlı belgesel film çalışması için yapılan röportajların tamamından oluşuyor. 2016 yılında başlanılan bu çalışma, ancak şimdi, 2022 yılının bu ilk aylarında izleyicisi ve okuruyla buluşuyor. Kitapta yer alan röportajların tamamı 3 ayrı ülke ve 9 şehirde 45 kişiyle yapılan görüşmelerden derlendi.
  Bu çalışmanın amacı, 1976-1980 yılları arası süreçte 20’yi aşkın il ve ilçede örgütlenmiş ve onbinlerce üye ve taraftar kitlesine sahip Devrimci Halk Kültür Derneği - DHKD’nin kuruluş ve çalışmalarının bir dökümü ve sürece etkilerini anlatmaktır.

  Şüphesiz bu süreçte, ne sadece DHKD vardı, ne de bütün çalışmalar bundan ibaretti. DHKD dışında diğer kurum ve örgütlerin varlıkları ve yapmış oldukları çalışmalar ve belki de daha fazlası anlatılmaya muhtaç bir şekilde duruyor.

  Kitap, film ile birlikte satışa sunuluyor. Kitabı alan okuyucu aynı zamanda filme de sahip olmuş olacak. Kitabımızın giriş sayfalarının birinde karekod göreceksiniz, bu karekod aynı zamanda filmi izleyebileceğiniz linktir. Okuyucu/izleyici karekodu tarayarak filmin olduğu linke, yani Youtube’deki sayfamıza gidecek ve buradan filmi herhangi bir bedel ödemeden ücretsiz olarak izleyebilecek. Dolayısıyla kitaba verilen ücret hem kitabın hem de filmin bedelidir.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 377
  Barkod : 9786054876549

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Üzeyir Avcı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.