YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Enerji Üretimi, Su Üretimi, İnsan Kaynakları ve Kalite Maliyetleri Üzerine Araştırmalar: Uygulama Örnekleri ve Muhasebeleştirme

Zülkif Yalçın, Murat Güngörmüş,  

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

%15 indirim
42,00 TL 35,70 TL
19 adet stoklarımızda

İşletmelerin tarihsel gelişimi ile paralel gelişen ve değişime uğrayan muhasebe, hesap kayıtlarının ötesinde işletmelere; faaliyetleri doğru maliyetleme, ürünleri doğru fiyatlama ve işletme faaliyetlerinin geleceğine dönük isabetli öngörü ve tahminlerde bulunabilmeleri için her zaman yardımcı olmuştur. İşletme faaliyetlerinin sürekli değişmesi muhasebe kayıtlarının ve maliyet hesaplamalarının da sürekli değişmesine sebep olmuştur.

Günümüzde yenilenebilir enerji ve yenilenemeyen enerjilerin muhasebe kayıtları, bolca tükettiğimiz kaynak sularının maliyetlerinin hesaplanması, insan kaynaklarının aktif bir şekilde işletme faaliyetlerinde yer alması ve maliyet oluşturan bir gider merkezi haline gelmesi ve son olarak kalite maliyetlerinin öneminin artması ve muhasebe kayıtlarında gösterilmesi bu değişime sebep olabilecek örneklerdendir.

Bu kitap çalışması; işte, bu sorunları etraflıca inceleyip muhasebe kayıt önerileri ve doğru maliyetleme teknikleri öneren bir çalışma olmuştur. Bu kitap ile yenilenebilir ve yenilenemeyen enerjilerin nasıl kayıtlanması gerekliği, su üretiminde hangi maliyet hesaplama yönteminin kullanılması gerektiği, insan kaynaklarının işletmede gider merkezi olarak düşünülüp hareket edilmesi gerektiği ve son olarak kalite maliyetlerinin hem sanayi sektöründe hem de hizmet sektöründe nasıl dikkate alınması gerektiği hakkında bir görüşe sahip olunacaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2021
Basım Yeri : Türkiye / Konya
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 138
Barkod : 9786257316965

Katkıda Bulunanlar

Odakitap.com