YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Faiz

Riba

Komisyon

el-Mustafa Yayınları

%30 indirim
25,00 TL 17,50 TL
Stoktan Teslim

Faiz iktisadi hayatın en eski problemlerinden biridir. Faize meşruluk kazandıran devirler, bütünüyle beşerin ahlaken çöküntü içinde olduğu devirlerdir. Faiz, zengini daha zengin yaparken fakiri de fakir hale getirir. Böylece her iki sınıf arasındaki uçurum her geçen gün biraz daha derinleşir. Neticede aradaki bütün köprüler yıkılır ve bu iki sınıf birbirinden en amansız düşmanı haline gelir.

Faiz sistemi ahlaki bütün değerleri yıkan, yok eden bir sistemdir. İnsanın kendi öz cevherine faiz sebebiyle yaptığı zarar ve kendi  ruhunda açtığı yaralar sayılamayacak kadar çoktur.

Faizcinin mihrabı menfaattir. O menfaati için her şeyi meşru görür. Her şeyi menfaat olan bir insanın ise, hiçbir değer hükmüne saygısı olamaz. Faizcinin tek saygı duyduğu şey kendisidir. Çünkü kendisinin parası vardır ve bu parasını faize yatırmaktadır.

Bu kitapta İslam dininin büyük haramlardan kabul ettiği faizi, tarihi, sosyal, fıkhi ve diğer açılardan inceleyerek toplumun ne büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekilmektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 415
Barkod : 9786059982030

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Yakup Kumak

Editör
Yusuf Tazegün

Kapak Tasarım
Faruk Atlan

Düzelti - Redaksiyon
Mikail Gürel

Odakitap.com