YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Fareler ve İnsanlar

Of Mice And Men

John Steinbeck

Sel Yayıncılık

%32 indirim
20,00 TL 13,60 TL 2 iş gününde temin

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small’un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 126
Barkod : 9789755705859

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayşe Ece

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Hazırlayan
Bilge Sancı

Olay örgüsü çok iyi

Nihayet uzun süreden beri aklımda olan yazarın kitabını alıp okudum. Muhteşem diyebileceğim bir eser. Yazar sadece 126 sayfa olan bu eserinde olay örgüsünü öyle bir yapmış ki, sadece üç mekanda ve sayılı kişi arasında geçen olaylarda devrin fakirliğini insanların çaresizliğini ve ekonomik buhranı çok iyi anlıyorsunuz. Romanın olay örgüsü, mekan ve karakterler muhteşem. Bir iki saat içinde okuyacağınız bu eseri mutlaka alıp okumanızı tavsiye ederim...

M
Mehmet Ali Alkan  -   21.10.2019

Her insanın okuması gereken kitaplardan biri. Çok yıllar önce Remzi Kitabevi'nin baskısından okumuştum ama şimdi baskısı yok sanırım. Genellikle her siparişimde bir iki tane de Fareler ve İnsanlar'ı alırım okumayanlara dağıtmak için. Şimdiye kadar da bu yayınevinin baskısından şikayet eden çıkmadı demek ki başarılı. Beyaz Zambaklar Ülkesi'ni de alırım bol bol dağıtmak için. İnsanı anlatma konusunda Steinbeck çok başarılı bir yazar. Kitaplarının sonunda sizi şoka uğratacak vuruşlar yapar.

M
Meko  -   28.08.2018
Odakitap.com