sadsad x
asdasd

Felsefenin Temelleri ve Sorunları

Abdullah Durakoğlu

Tuğra Kitabevi Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Alman filozof Jaspers şöyle söyler: “Felsefe hakkında yaygın görüş şu şekilde ifade edilebilir: “Felsefecilerin önemli bir şey söyleyeceği kabul edilmez. Bu nedenle insanlar felsefeyle ilgilenmediklerini ve felsefi olarak düşünmemenin daha iyi olduğunu söylerler. Oysa düşünce tarzımızı değiştirebilecek olan yalnızca odur.”

  Felsefenin genel anlamda düşünce olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak hangi tür düşünceler felsefidir? Felsefecilerin neden önemli bir şey söyleyeceği kabul edilmez? Felsefenin toplumsal yararı var mıdır? Filozof kimdir? Her düşünüre filozof diyebilir miyiz? Felsefe nasıl ortaya çıkmıştır? Felsefenin diğer bilgi türlerinden farkını ve felsefi bilginin özelliklerini anlatıyor bu kitap…

  Ayrıca günümüze kadar temel sorunlara felsefi olarak nasıl bakılmıştır? Bu çerçevede bilgi, varlık, siyaset, din, ahlak gibi felsefenin temel disiplinlerine yalın ve akıcı bir üslupla yaklaşıyor.

  Elinizdeki bu kitap, geçmişi ve bugünü felsefe ile anlamanız, yarınları ise felsefenin aracılığı ile öngörmeniz için önerilir.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 120
  Barkod : 9786056810466

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Abdullah Durakoğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.