YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Geçmişin Yüküyle Yenilik Arayışı

CHP'de Lider, Tavan, Taban Analizi

Mustafa Altunoğlu

Seta Yayınları

%30 indirim
18,52 TL 12,96 TL
6 adet stoklarımızda

Siyasal hayatımızla ilgili bir tartışmayı yürütmek için Chp'yi Chp ile bir tartışmayı yürütmek için ise parti tarihindeki yenilik teşebbüslerini ihmal etmek telafisi güç sonuçlar doğurabilir. Elinizdeki çalışma çok partili hayata geçişle birlikte Chp'de başlayan yenilik arayışlarının en sonuncusu ile ilgilidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2010 yılında genel başkan seçilmesi ile birlikte Chp'de başlayan kadro ve ideoloji esaslı yenilik arayışlarının parti tabanında nasıl bir karşılık bulduğu sorusuna cevap bulmak istemektedir.

Chp'de son yenilik arayışının anlamını sebep ve sonuçlarını tartışabilmek öncelikle Ortanın Solu Demokratik Sol ve Yeni Sol'u temsil ettiği süreçleri analiz etmeyi gerektirir. Dahası Kılıçdaroğlu'nun selefi Baykal ile karşılaştırıldığında bir sürekliliği mi yoksa kopuşu mu temsil ettiğine karar verilmelidir.

Lİder tavan ve taban arasındaki ilişkiyi analiz etmek için üç veri ve setine başvurulmuştur. Lİder için grup konuşmaları ve medya demeçleri tavan için medya demeçleri taban içinse on ilde gerçekleştirilen mülakatlardan elde edilen bulgular esas alınmıştır. Elde edilen bulgular Chp'de lider tavan ve tavan arasında karşılıklı bir etkileşim olduğunu göstermektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 17,50 x 26,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 194
Barkod : 9786054023349

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
M. Fuat Er

Grafik Uygulama
Ümare Yazar

Odakitap.com