sadsad x
asdasd

Geleneksel Tıp ve Tıbbu’n-Nebevi

Veli Akteke

Tılsım Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Geleneksel Tıp ve Tıbbun-Nebevi, Allah ve Resulünün şu mesajlarını ihtiva etmektedir:
  “Andolsun ki Resûlüllah, sizin için Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.”(Ahzab, 33/21)
  “Ey iman edenler! Hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah ve Resûlüne uyun…” buyurmuştur. (Enfal, 8/24)
  “Rabbin, bal arısına; Dağlardan, ağaçtan ve kurdukları çardaktan kendine gözgöz yuva edin; sonra da her türlü meyve, çiçek ve üründen ye; Rabbinin sana (yayılman için belirlediği) elverişli yollarda yürü, diye vahyetti. Karınlarından değişik renklerde bir içecek çıkar ki, onda insanlara şifa vardır. Şüphesiz ki bunda iyice düşünen bir toplum için büyük bir ibret vardır.” (Nahl, 16/68-69)
  “Ey İnsanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerdekine bir şifâ, mü’minler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir.” (Yunus, 10/57; İsra, 17/82; Fussilet, 41/44)
  Resûlüllah (s.a.v.): “Sizden birinin yaratılışı, annesinin karnında kırk günde cem olur. Sonra bu kadar bir müddette kan pıhtısı (alaka) olur. Sonra bu kadar bir müddette küçük bir et parçası (mudğa) olur. Sonra Allah bir meleği dört kelimeyle gönderir. (Bu melek) rızkını, ecelini, amelini, şakî ve saîd mi olacağını yazar, sonra ona ruh üflenir” buyurmuştur. (Hadis)

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 464
  Barkod : 9786057147615

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Veli Akteke

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.