YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Gençlik Romanları Seti (7 Kitap Takım - Kutulu)

Kolektif

Genç Timaş

%27 indirim
97,69 TL 71,31 TL
Tükendi

KMG - 8;
Üniversiteden yeni mezun olmuş yetenekli ve girişimci bir genç olan Yavuz'un komşularıyla tanışmaya ve Türkiye'nin ilk yerli uçağını geliştirmek için verilen zevkli mücadeleye tanık olmaya hazır mısınız?

Tanınmış gençlik edebiyatı yazarı Aysel Gürmen'e 2011 Genç Timaş Roman yarışmasında birincilik ödülü getiren bu romandaki kahramanlar kalbinize taht kuracak. Kumrular Mahallesi Şehir hayatının sebep olduğu uzaklaşmayı aralarındaki dayanışmayla aşmaya çalışan ve geleneksel değerlerine sahip çıkan insanların yaşadığı bir mahalle. Bu mahallede herkes birbirini koruyor ve kolluyor. Sınavlarla, aileleriyle ve gündelik hayatla ilgili sıkıntılarını çözmek için birbirine sıkı sıkıya bağlanan bambaşka bir mahalle ve bu mahallede yaşanan delidolu günler...

Gecenin Gizemli Oyunu - Paradokya;
Gecenin sessizliğini bozan derin nefes alıp vermelerini, hızla çarpan kalp atışların takip etti. Bu kadar korktuğunu hatırlamıyor, belki de bundan daha heyecanlısını yaşayacağını sanmıyordun.

Yanılıyorsun...

Sıradan hayatın, değer verdiklerin, arzuladıkların... Her şey çok uzak, bir o kadar da yakın... Karşında çözmen gereken şifreler, tamamlaman gereken görevler var. Uyanman için Gecenin Gizemli Oyunu'nu tamamlamak ve geçmişe tersten bakmak zorundasın.

Bu gece, geçmişin izlerinin peşine düşmeye, bilinçaltınla yüzleşmeye, paradokslarla çevrili rüyalar âlemine dalmaya hazır mısın?

Şimdi Gözlerini Kapat. Oyun Başlıyor...

Felicidad - Mutluluk Ülkesi;
Kendine özgü çalışma yöntemleriyle tanınan Teğmen Decked, İç Güvenlik Bakanı'nın emriyle gizli bir soruşturmada görevlendirildi. İnsanlara hizmet etmek için üretilen bazı yansanlar (insanlara tıpatıp benzeyen genetik yaratıklar) isyan edip İç Topraklara kaçmıştı. Acaba Delta 5 denilen bu isyancı yansanların ortadan kaybolmasıyla genetik dehası Dr. Choelcher'in öldürülmesi arasında bir ilişki olabilir miydi?

Azade - 10 Numaradaki Sır;
Birden Bu, böyle olmak zorunda değil. dedim kendi kendime.

Hayatının baharında bir öğretmenin, Elvan'ın intiharı, genç gazeteci Azade'nin dikkatini çeker. Eldeki kanıtlar olayın sıradanlığına işaret ederken ve polis dosyayı rafa kaldırmışken Azade, hiçbir intiharın sıradan olamayacağı gerçeğinden hareketle olayın peşine düşer.

Araştırdıkça kafam karışıyordu, işin içinden çıkamıyordum Elvan beni şaşırtmıştı. Tüm tanıdıklarıyla konuştum, odasını, eşyalarını inceledim. Kimse onun intihara eğilimli olduğuna inanmıyordu. Derken, ona ait defterlerden birindeki şu not dikkatimi çekti: İncisini Yitirmiş İstiridye...

Çıkar ilişkilerinin ve ihtirasların darmaduman ettiği bir toplumda inancın, cesaretin, adaletin, yardımseverliğin ve zekânın üstünlüğüne inanan bizden biri: Azade!

Ya Ben İstanbul'u Alacağım Ya İstanbul Beni;
Ben Benden Önceki Sultanlara Benzemem!

Bizans sarayında İmparator Konstantin, Sultan Mehmed'den gelen talebi yanıtlıyordu. Hermaion Tepesi'nde bir av köşkü yapılabilecek kadar toprak istiyor Osmanlı... Yazın! Ancak bir dana derisi kadar yer veririm onlara.
Dana derisi mi dediniz efendim?

Kahramanım Olur musun?;
Romanımızın kahramanı, hayatında bir kırılma anı yaşar. O an, aynı zamanda kendini ve yaşadıklarını da sorgulamaya başladığı andır. Bir anda her şeyi geride bırakarak bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Kahramanımızın olgunlaşma sürecini ifade eden bu yolculuğa yön veren ise yıllar öncesinden gelen mektuplardır.

Çıkılan içsel yolculuk, bu yolculukta kazanılan farkındalık, alışık olmadık bir kurgu ve etkileyici bir son! Klasik kurgu anlayışının dışında, gerçeği ve hayali sürekli sorgulama ihtiyacı hissettirecek bir roman...

Bir Delinin Sınav Günlüğü;
Günlerden pazar, konumuz delilik...
- Yıllar sonra üniversite sınavına mı gireceksin?
- Evet!
- Yahu sen deli misin?...

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2012
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 1594
Barkod : 9786050806359

Katkıda Bulunanlar

Editör
Sema Günaydın

Kapak Tasarım
M. Aslıhan Özçelik

Düzelti - Redaksiyon
Halil Yağız

Genel Yayın Yönetmeni
Nefise Atçakarlar

Odakitap.com
CARADHRAS