YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Gökkuşağını Kovalamak

Richard Collins-Moore

Anemon Yayınları

%40 indirim
20,00 TL 12,00 TL

Okulu yeni bitirmiş olan 19 yaşındaki umarsız, tasasız, ben merkezci bir genç olan Daniel, evden uzaklara amaçsızca fakat aslında bir arayış içinde yolculuk etmektedir.

Bir gün otobüs beklerken Lizzie adlı iki çocuklu bir kadın, ihanetlerinden dolayı kızıp geride bıraktığı eşine bir not iletmesini rica eder ve böylece Oliver ile yolları çakışır. Daniel, eşini yakalayıp ailesine kavuşmak isteyen fakat bir ayağı alçıda olan Oliver'a birkaç saat için şoförlük etmeyi kabul eder. Böylece karısı Lizzie'nin durma ihtimali olan heryerde durarak, heryerde kırmızı arabayı arayarak, köyler, şehirler ve farklı doğal ortamlarda ilerleyen uzun bir yolculuk başlar.

Lizzie'yi neredeyse yakalayıp yine kaybederek pasaportları, eşyaları kaybederek parasız kalarak Oliver'in eski sevgilisiyle bazı olaylar yaşayarak, bilinçlerini ve neredeyse hayatlarını kaybederek, kendileriyle ve dünya ile mücadele ederek macera dolu bir yolculuk yaşarlar.

Yolculukları sırasında arkadaşlığı, sevgiyi keşfederler. Daniel, yetişkinlerin de şu anı yaşadıkları bir hayatları olduğunu, Oliver da gençlerin de bir geçmişi olduğunu öğrenir. Hem dışa hem de kendi iç dünyalarına bir yolculuk gerçekleşmektedir. Bu, Daniel için evden uzağa, Oliver içinse eve doğru gerçekleşen bir yolculukken, aslında her ikisinin de aynı yöne yolculuk ettiklerini, aynı hedefin peşinde olduklarını fark ederler.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2011
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 291
Barkod : 3990000028260

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
F. Bilge Atay

Editör
Mustafa Sürmeli

Kapak Tasarım
Hüseyin Özkan

Genel Yayın Yönetmeni
D. Ali Gültekin
Ayan Demirtağ

Odakitap.com