YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Hasssta mısın Necati!

Bekir Aksu

Morena Yayınevi

%40 indirim
25,00 TL 15,00 TL
10 adet stoklarımızda

Gelin kaynana muhabbetleri… Bildiğimiz üzere insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlık tarihi boyunca bu duruma maruz kalmayan bildiğimiz üç insan vardır. Birincisi Hz. Adem (A.S.) peygamberimizdir. İkincisi de Hz. Havva (A.S.) annemizdir. Onlar ilk insanlardı, öncesi olmadığı için gelin kaynana muhabbetlerini yaşamamışlardı. Üçüncüsü de Hz. Meyrem (A.S.)’dir. Hz. İsa (A.S.) ı babasız olarak dünyaya getirdiği için kayın validesi yoktu. Bu üç kişinin dışında istisnalar (yetim öksüz olanlar vb.) hariç hemen her insanoğlu bu duruma maruz kalmış ya da şahit olmuştur.

Kadınlar için, asker ocağındaki devrecilik olayı gibi kendi kaynanasından öğrendiği kaynanalığı gelinine dayatan kadınlar ile kocasını, kocasının annesi ile paylaşamayan kadınlarıntutumu ister istemez gelenek hatta töre haline gelmiştir. Erkekler için böyle bir durum pek söz konusu değildir. 

İşte bu törenin mağdurlarından, annesi Leyla Sultan ile eşi Leyla arasında kalmış olan, iki Leyla arasında bir “Leyla” durumuna düşmesinden sonra intiharın eşiğine gelmesini kendi ağzından mizahi bir dille anlatan Necati, müzakereci polis memuru Ahmet’in yardımı ile bu törenin çarklarının dişleri arasından kurtulabilecek midir?

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9786050649826

Kategoriler

Odakitap.com