YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Hayal Dergisi Sayı: 32

Kolektif

Hayal Yayınları

%35 indirim
11,00 TL 7,15 TL
7 adet stoklarımızda

Kemal Özer, Demirtaş Ceyhun, Nezihe Meriç… Yeni yıla kayıpların verdiği buruklukla girerken, ölümlerin bir bitiş değil, bir başlangıç olması gerektiğine inanarak, geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz edebiyatçılarımızdan Nezihe Meriç’in kalemine değinip hem vefa borcu ödemek, hem de değerlerin yaşatılmasına kendimizce katkıda bulunmak istedik. Birliğin, beraberliğin, vefanın unutulmaya başlandığı; insanların hayatın akışına umutsuzca kapılıp savrulduğu bugünlerde, onları edebiyat ve sanatla buluşturup unutulan değerleri biraz olsun hatırlatmayı görev edindik.

Bu yolda Hayal okurlarının yanımızda olduğunu bilmek bizim için oldukça önemliydi çünkü hayaller için savaşmayı amaç edinmiş zorlu bir uğraş, dostların desteğiyle başarılabilirdi ancak. Geçmişi ilgilendirdiği kadar geleceğe de uzanan bu serüvende, yine soğuk bir Ocak gününde yitirdiğimiz değerli şair Cemal Süreya’nın şu dizelerini anımsamadan geçemiyoruz:

Ne varsa yarım kalmış, geleceğindir
Bir kez girilmiş sokaklar
Açılmamış kapılar

Dergimizin bu sayısından itibaren, Çiçekli Anılar sayfasında, Sayın Arif Keskiner bizlerle anılarını paylaşacak. “Dergi Belgeliği”nde Militan Dergisi var. Konuk ressam ise Tebrizli Akbar Behkalam.

2009 yılını verdiğiniz destekle biraz daha güçlenerek kapatırken, yeni yılda yeniliklerin ve güzelliklerin hayatınızdan; umutların yüreğinizden eksik olmaması dileğiyle, Hayal ailesi olarak mutluluk ve barış umuyoruz. Çünkü ummak da hayale dâhil...

“Hayal”iniz hayalimiz olsun diyerek…

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 94
Barkod : 3990000009577

Kategoriler

Odakitap.com