YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı : 45 Nisan-Mayıs-Haziran 2013

Kolektif

Hayal Yayınları

%30 indirim
9,90 TL 6,93 TL

Bahar heyecanı ve tazeliğiyle hazırladığımız 45. sayımızla yeniden birlikteyiz. Geçtiğimiz iki sayımızda ‘Edebiyat ve İntihar’ konusunu derinlemesine incelemiştik. Son sayımızın basımıyla birlikte edebiyatımıza ‘Ağır Roman’ klasiğini kazandıran Metin Kaçan’ın kendini ölüme bırakışına hüzünle tanık olduk. Tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Geride bıraktığımız 2012 yılı içerisinde, ülkemizde çeşitli sebepler ve gereçlerle sansürlenen kitap sayısı 48. Neredeyse her hafta bir eserin sansüre uğradığı görmek mümkün. Yaşamımızın, özellikle de edebiyatımızın içinde elini kolunu sallaya sallaya dolaşan sansürü, bu sefer biz ziyaret edelim istedik.

Bu sayımızda dosya konumuz: ‘Edebiyat ve Sansür.’ Değerli yazarlarımız, sansür üst başlığı altında, oto-sansürü ve dönemin iktidarının politik sebeplerinden kaynaklı yayımlanmış eserlere uyguladığı sansürü incelediler. Bu sayı ‘Söyleşiyorum’ köşemizde ise iki önemli ismi birden konuk ediyoruz: Bir transseksüelin hayat hikâyesiyle roman dünyamıza sıkı bir giriş yapan Zerrin Tuluğ ve ‘Marjinal Kitaplar’la yeraltında volümü yükselten Altay Öktem.

2013 yılı kitaplarımız kitabevlerindeki yerlerini almaya başladı. Şiir dizimizin Veysel Çolak - O zaman Bitti, Semih Çelenk - Hurufat, Ahmet Turan Altunsu - Ahtual ile başladığı yolculuğu; Yılmaz Gruda - Kendi ile Kendisi, Pınar Aka - Yalnızlı Yollar ve Serdal Çetin - Rıh kitaplarıyla devam etmekte.

İlgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz romanlarımız; Skrubelos’un Tüfek’i, Zerrin Tuluğ’un Adak’ı ve Engin İnceoğlu’nun Yazılamayan Roman’ı da Hayal bandrolüyle kitabevlerinde siz okurlarımızı bekliyor. Son olarak 20-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Tüyap İzmir Kitap Fuarında, Hayal standımıza İzmir ve çevresinde yaşayan okurlarımızı davet ediyor, tüm okurlarımıza bol çiçekli baharlarda keyifli ‘Hayal’ler diliyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Barkod : 3990000000993
Odakitap.com