YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Her Yerde Tanrı’yı Görmek

Tabiat ve Mukaddes Üzerine Denemeler

Kolektif

İnsan Yayınları

%40 indirim
38,00 TL 22,80 TL
2 adet stoklarımızda

21. yüzyıla girerken insanlık tarihinin en ciddi sorunlarından birisiyle yüz yüzeyiz. Hâlihazırdaki çevre krizi, bizim aslında kim oldugumuzu ve mahlukâtın ne oldugunu unutmamızdan ileri geliyor. Büyük ölçüde bu durum, tabiatın mukaddes niteligiyle irtibatımızı kaybettigimiz ve onu ancak fizikî bilimin gözlügüyle anlasılabilecek büyük bir mekanizma olarak görmeye basladıgımız noktada basladı.

Köklerinin çogu Rönesans'a dayanan bu dünya görüsü bizi, fizik/sel ve metafiziksel arasındaki baglantıyı artık anlayamama noktasına getirdi. Fiziksel seylerin, korkunç neticelere katlanmaksızın metafizikten hiçbir sekilde ayrılamayacagını unuttuk. Tabiî kaynakların sonu gelmez oldugunu varsayarak yeryüzü üzerinde gücümüzü deniyoruz ve mahlûkatın çobanlıgını yapmakla gelen kutsal sorumlulugun, bu güçle birlikte geldigini unutuyoruz.

Atalarımız, tabiatın kutsal bir kitap oldugunu ve Tanrı'nın tabiat âlemindeki tecelliler vasıtasıyla bizimle konustugunu biliyorlardı; kesretin, Vahdet'e döndügü gibi, Vahdet'in kesrete döndügünü de... Bu kitap, fizikî ve manevî saglıgımızı tekrar geri kazanmanın, "her yerde Tanrı'yı görme" ve "her seyde O'nu hatırlama" kabiliyetimizle baglantılı oldugu tezinden hareket eden makalelerden olusan çok özel bir derleme.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 416
Barkod : 9789755748658

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayşe Gündoğdu

Editör
Barry Mcdonald

Odakitap.com