YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim

Mustafa Lamba, Hüseyin Metin

Orion Kitabevi - Akademik Kitaplar

%20 indirim
45,00 TL 36,00 TL

Yönetim insanların birlikte yaşama arzularının ortaya çıkardığı bir ihtiyaç olarak kabul edilmiştir. Bu arzu insanların tarihinin ilk dönemlerinden itibaren birbirlerine benzeyen ya da farklılıklar gösteren irili ufaklı çok sayıda örgüt kurmalarına ve bunları yönetmelerinde etkili olmuştur. Anadolu toprakları tarihte bilinen en eski yerleşimlere ev sahipliği yapmıştır. İki farklı kültürü temsil eden Doğu ile Batının kesişme noktasında bulunan Anadoluda çok sayıda uygarlık hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklar araştırmacılara yönetim tarihi bakımından önemli veriler sağlanmaktadır.

Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. Uygarlıkların yönetim anlayışlarının ve yönetsel yapılarının geçmişten günümüze kadar nasıl bir değişim geçirdiği etkileşimler ve yansımaları devlet teşkilatları ile aralarındaki benzerlikler ve farklılıklar kronolojik sıraya göre akıcı bir dille okuyucuya aktarılmaya çalışılmıştır. Kitapta doğrudan yönetim yapılarına odaklanıldığı için mümkün olduğunca tarihsel olaylara ve kişilere yer verilmiştir.

Yönetim tarihi ve kamu yönetimine ilgi duyan akademisyen öğrenci bürokrat ve her kesimden okuyucunun yararlanabileceği bu kitabın yönetim tarihi ve karşılaştırmalı yönetim derslerinde de önemli bir kaynak olabileceği düşüncesindeyiz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 14,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9786055145361
Odakitap.com