sadsad x
asdasd

İçimdeki Yolculuk

Ayşe Yazılıtaş

Az Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İnsan gelişimi doğum öncesi başlayıp ölüme kadar devam eden farklı dönemlerden ve gelişim süreçlerinden oluşmaktadır. Her birey biricik ve tektir, önemlidir ve değerlidir, aynı zamanda kendine özgü özellikleri vardır.

  Hepimiz doğduğumuz andan itibaren ihtiyaçları olan gelişimi, büyümeyi, yenilenmeyi çevremizden alırız. Bu süreçte aile, akraba, okul, arkadaş çevremiz, iş süreçleri doyurucu ve tatminkâr olabilir. Ama dış faktörlere bağlı gelişim süreci sona erdiğinde hepimiz içsel bir tıkanma yaşarız. Gelişimin durması sonucunda kendi kapasitemizin altında ya da üstünde bir yaşam ortamında bulunmamız bu tıkanıklığı, yaşam konforumuzu bozacak şekilde büyütür.

  İnsanların sorunlarının büyümesi ve yaşadıkları sorunlar sonucu ortaya çıkan 'davranış problemleri, duygu durum bozukluğu, ruhsal sıkıntılar' kişiler arası ilişkilere ve günlük hayatlarına da yansımaktadır. Bu duruma gelme nedenleri ise kişinin öz benliğinden uzak yaşaması ve yanlış inançlar/şartlanmalar ile ilişkilidir.

  Kendi gelişim ve dönüşümünüzün gerekliliğinin farkında olduğunuz için bu kitabı okuyorsunuz. Bu farkındalık kendi kişisel yolculuğunuzun en önemli kilometre taşıdır. Kitaptaki anlattığımız tüm içsel yolculuklardan hepimizin kendine ait bir şeyler bulacağından eminim. Gelişim süreçlerini sizlerle adım adım paylaştım ki siz de kendinize ait özel yolculuğunuzda ilerlemenizi
  görebilesiniz.

  İçsel yolculuğunuzun gerçek benliğinize ulaşarak tamamlanması en büyük arzumdur. Bu konuda ufak da olsa yolculuğunuza katkıda bulunmak benim için çok önemli bir paylaşım. Size inanıyorum. Lütfen siz de kendinize inanın ve yolculuğunuzdan asla geri dönmeyin.
  İçsel yolculuğunuzda başarılar diliyorum.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 192
  Barkod : 9786258030273

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Ayşe Yazılıtaş

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.