YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İlber Ortaylı Seyahatnamesi (Kartpostal Hediyeli)

İlber Ortaylı

Kronik Kitap

%40 indirim
35,00 TL 21,00 TL
24 adet stoklarımızda

“Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve tarih alanını öğrenmek için onun kuzeyindeki Güney Rusya ve Kafkasya, doğusundaki İran ve Hindistan, güneyindeki Suriye, Filistin ve Mezopotamya'nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini anlamak da kaçınılmazdır”

- İlber Ortaylı

Çok gezen mi daha iyi bilir, yoksa çok okuyan mı? Peki ya bir yandan okurken diğer yandan da gezme imkânı bulanlar? İlber Ortaylı’ya eşlik etmek isterseniz bu kitap tam size göre…

İlber Ortaylı yalnız tarihçiliğimizin büyük bir ismi değil aynı zamanda küçük bir bavul ve rehber kitaplarıyla Orta Asya’dan Avrupa’ya, Kafkaslar’dan Ortadoğu’ya 50 yıldır gezen bir “seyyah”. Çıktığı sayısız yolculuktan en önemli notları aktaran İlber Ortaylı’nın anlatım gücüyle gezeceğimiz coğrafyalar şöyle: Suriye, Ürdün, İsrail, İran, Azerbaycan, Rusya, Kırım, Özbekistan, Tuna, Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Macaristan, Romanya, Eski Avusturya, Yunanistan, İtalya, Malta, İspanya, Portekiz, Litvanya, Estonya, İsveç, Hindistan, Japonya ve Singapur.

Hazırsanız, İlber Ortaylı ile hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız yolculuğunuz başlıyor...

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 288
Barkod : 9786058301153

Yakın çoğrafya ve Avrupa'da Ortadoğu'da çok yer gezmiş yazar. Kitabında kesinlikle şurada şunu yapın şu yemeği yiyin demiyor kesinlikle, her şeyden önce tam bir tarihçi gözüyle incelemiş gezdiği her ülkeyi, bunu okuyucusuna çok iyi hissettiriyor. Kendi dalı olduğu için müzeleri çok iyi biliyor bunu anlıyorsunuz. Bazı ülkelerin anlatımını kısa geçmiş çünkü turistik bir gezi yapmamış yazar. Kısacası aldığıma okuduğuma memnun oldum.

M
Mehmet Ali Alkan  -   11.07.2019
Odakitap.com