YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İnsanlığın Kaybı

Suriye'deki İç Savaşın İnsan Hakları Boyutu

Yavuz Güçtürk

Seta Yayınları

%30 indirim
13,89 TL 9,72 TL
1 adet stoklarımızda

Mart 2011'den beri hemen yanı başımızda Suriye'de tarihin en büyük insanlık dramlarından birine utanç içerisinde tanıklık etmekteyiz. Aslında insan hakları sicili eskiden beri kötü olan Suriye Baas rejimi Arap Baharı sonrası ülkede başlayan ve demokrasi ve özgürlük taleplerini yükselten gösterilere her zamanki gibi aşırı şiddet kullanarak karşılık verdi ve garçekleştirdiği ağır hak ihlalleriyle barışcıl gösterilerin isyana ve ardından da silahlı mücadeleye dönüşmesine neden oldu.

Bir iç savaş yaşandığı Suriyede sadece insan hakları ihlal edilmiyor, gözlerimizin önünde insanlığa karşı suçlar işleniyor. Ne var ki insanlık kimyasal silahların kullanıldığı en acımasız işkence yöntemlerinin  fütursuzca uygulandığı bu içler acısı tabloyu seyretmekten dahi vazgeçmiş durumda.

Bu çalışma Mart 2011'den bugüne Suriye'yi Suriye'de yaşanan iç savaşı siyaset ekonomi ya da uluslararası ilişkiler perspektifinden değil insan hakları açısından değerlendiriyor. Artık birer istatistiki veriye dönüşmüş suriyeli insanların acılarından kesitler eşilğinde bir suriye fotoğafı çekmeye farklı belgelerde yer alan vakaları bir araya getirerek tarihe not düşmeye çalışıyor. Ve elbette Suriyede yaşanan acıların tamamına yer ver(e) mediğinin de farkında olarak..

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 17,50 x 27,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 98
Barkod : 9786054023332

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
M. Fuat Er

Grafik Uygulama
Ümare Yazar

Odakitap.com