YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Insight Turkey Vol: 20 No: 1

Persistent Rise of China: Global Challenges and Regional Dynamics

Kolektif

Seta Yayınları

%30 indirim
25,00 TL 17,50 TL

Türkiye'nin ve bölgenin önde gelen akademik dergilerinden biri olan Insight Turkey, 2018 yılının ilk sayısında Çin’in dış politikasına odaklanmaktadır. “Çin’in Israrcı Yükselişi: Küresel Zorluklar ve Bölgesel Dinamikler” adlı bu sayıda alanında uzman kişiler tarafından kaleme alınan, Çin’in bölgesel ve uluslararası politikalarında artan rolünü inceleyen yazılar yer almaktadır.

Insight Turkey yeni sayısında Çin’in, ABD ve Rusya gibi küresel güçlerle birlikte Hindistan ve Türkiye gibi bölgesel güçlere yönelik izlediği politikaları okuyuculara aktarmaktadır. Earl Conteh-Morgan Çin’in ABD-Rusya gibi uluslararası aktörlere karşı tutumunu analiz ederken, Alexander Korolev de Çin ve ABD’nin Afrika bölgesinde artan rekabetini ve Çin ile Rusya arasında gelişen müttefiklik ilişkisini gözler önüne sermektedir. Bölgesel aktörlere bakıldığında Bruno Maçães ve Kadir Temiz bölgede etkin olan Hindistan ve Türkiye üzerine odaklanmaktadır.

Bu sayı diğer önemli konulara da değinmektedir. Azzam Tamimi, ABD ve bazı Arap devletleri arasındaki ilişkileri ve Kudüs'ün Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak tanınmasındaki etkileri analiz etmektedir. Jacques Leider, tarihsel süreci ve yaşanan mağduriyetleri de göz önüne alarak Rohingya krizini anlatmaktadır. Son aylarda bir başka önemli gelişme de Pakistan’daki siyasi krizdir. Bu krizin ortaya çıkış nedenlerini inceleyen Abdullah al-Ahsan Pakistan’ın egemen ulus devlet olma çabalarını değerlendirmektedir. Avrupa’daki olayları da es geçmeyerek, Mustafa Yeneroğlu, Almanya’da gerçekleşen federal seçimleri ve orta - uzun vadede Alman-Türk ilişkilerine etkisi üzerindeki durmaktadır.
AGİT Minsk Grubu, İran'ın Malezya ve Afganistan’ın eğitim sistemine tesiri ve Türkiye ile Tunus'taki laiklik tartışmaları üzerine daha pek çok makale Insight Turkey'nin yeni sayısında bulunabilir.

Keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz, Insight Turkey dergisinin son sayısını ilgilerinize sunuyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 17,50 x 25,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 264
Barkod : 3990000070487
Odakitap.com