sadsad x
asdasd

Irak Siyasetini Anlama Kılavuzu

Kolektif

Seta Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Seta Irak işgaline dair bugüne kadar bir çok çalışmaya imza attı. Hem ırak siyasetin anlamak hem de ırak ekonomi politiğine dair derinlikli bir fikir sahibi olmak adına ıraktaki siyasi ve toplumsal aktörlerin yakinen takip edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu inancımızın bir gereği olarak ırak siyasetini daha derinlikli anlamak adına doğrudan saha gözlemlerine mülakatlara derinlikli araştırmaya ve işgalden bu yana  Seta'nın Irak'ı takibine dayanan elinizdeki çalışmayı hazırladık.

  Irak işgaliyle hareket geçen etnik-mezhepsel fay hatları ıraktaki siyasi kimlikleri de bu hatlar doğrultusunda ayırdı. Bu sebepten bu çalışmada sisyasi aktörler partiler  ve dini yapılar tasnif edilirken Sünni-Şii Arap-Kürt Türkmen ayrımına gitmek gerekti. Burada belirleyici olan bizim Irak'ı nasıl tasnif ettiğimizden ziyade ıraklı siyasi aktörlerin kendi kimliklerini hangi çizgilerle ortaya koydukları oldu.

  Irak siyasetini anlama klavuzu sadece Türkiyede Irak'a dair bir boşluğu doldurmakla kalmayacak. Bu çalışmanın aynı zamanda yakın geçmiş ve gelecekte Irak siyasetinin kaotik unsurlarına dair bir rehber eser vazifesi ifa edeceğini düşünüyoruz.

 • Özellikler

  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 17.5 x 26.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 208
  Barkod : 9786054023295

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.