sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Uluslararası siyaset gündeminin merkezini tutan ve yarattığı şok dalgalarıyla küresel kamuoyunu altüst eden bir mesele hakkında, aydınlatıcı bir eser...

  Yakın zamana kadar adı sanı duyulmamış bir örgüt olan IŞİD ya da diğer adıyla İslam Devleti, 2014 başlarında uluslararası gündeme kanlı ve sansasyonel bir giriş yaptı. Örgüt, çok kısa bir zamanda kendisini Ortadoğu’nun yeni bir oyuncusu olarak dayatarak, Irak ve Suriye’de geniş bir bölgeyi denetimi altına aldı. Bugün, bir yandan ciddi finansal kaynaklara hükmederken, diğer yandan dünyanın her yerinden sempatizan ve yandaş bulan cihatçı ordusuyla korku ve dehşet saçmaya devam ediyor.

  Ortadoğu uzmanı tarihçi Pierre-Jean Luizard, bu kitapta İslam Devleti’nin şaşkınlık yaratan başarısının altında yatan sebepleri anlamaya çalışırken, Batılı güçlerin, örgütün onları kendi savaşının içine çekerek hazırladığı bu tuzağa neden ve nasıl düştükleriniaçıklıyor. Güncel  olayları anlaşılır kılmak için sürecin tarihi arka planına odaklanan yazar, Amerika’nın Irak’ı işgaline, Arap Baharı’nın ortaya çıkış dinamiklerine, nihayet İngiliz ve Fransız mandalarıyla kurulan Arap devletlerinin uzun tarihine uzanıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2018
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : Fransızca
  Sayfa Sayısı : 119
  Barkod : 9789750523373

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Yasemin Özden Charles

  Yazar Adı
  Pierre-Jean Luizard

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.