YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İslam Uygarlığında Astronomi Coğrafya ve Denizcilik Ciltli

Kutulu

Fuat Sezgin

Boyut Yayın Grubu - Koleksiyonlar

1.450,00 TL
6 adet stoklarımızda
Kargo Bedava

İslam Uygarlığının Gölgede Kalmış Hazineleri Bu Eserle Gün Yüzüne Çıkıyor...

İslami bilimlerin yetkin ismi Prof.Dr. Fuat Sezgin'in güçlü kaleminden İslam uygarlığının saklı kalmış bilimsel geçmişine dopdolu bir yolculuk...

İslam uygarlığında astronomi, coğrafya ve denizcilik çalışmalarının anlatıldığı, Almanca beş ciltlik "Wissenchaft und Technik im Islam"ın tercümesinden derlenen bu değerli eser; Prof.Dr. Fuat Sezgin'in uzun yıllar süren araştırma ve incelemelerinin değerli bir yansıması...

İsmiyle aynı mantığı takip ederek astronomi, coğrafya ve denizcilik olarak bölümlendirilmiş İslam Uygarlığında Astronomi, Coğrafya ve Denizcilik kitabı yazarın okurlarla genel düşüncelerini paylaştığı önsözüyle açılıyor. Planetaryumlar, gökküreler, rasathaneler ve astronomi aletlerinin mercek altına alındığı eserin ilk bölümünü Avrupalı haritaların Arap kökeni, yerküreleri ve dünya haritaları ile modellerin incelendiği ikinci bölüm takip ediyor. Kitabın son bölümü ise denizcilik aletleri, gemi modelleri ve pusulaların anlatımına ayrılmış.

Boyut'un özgün ve yenilikçi yayıncılık anlayışı ve çarpıcı tasarımı ve gelişmiş baskı kalitesi ile 262 sayfalık bu dev eser, kütüphanenizin en özel noktasında saklayacağınız gerçek bir başvuru kaynağı olacak.

"Bilimlerin İslam dünyasında ulaştığı yaratıcılık safhası bazı alanlarda daha 8. yüzyılın ikinci yarısında, bazı sahalarda ise 9. yüzyılın ortalarına doğru gerçekleşmiş oldu. Bu yaratıcılık safhası sonlara doğru sür'atin ve kantitenin düşmesiyle beraber 800 yıl yani 16. yüzyılın sonlarına kadar devam etti. Onların başardıklarının bugün küçük bir kesimini biliyoruz."

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Kasım 2009
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 36,50 x 37,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 263
Barkod : 3990000025561

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Abdurrahman Aliy

Genel Yayın Yönetmeni
Bülent Özükan

Katkıda Bulunan (İçerik)
Murat Öneş

Odakitap.com