YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İşletme ve Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük Ciltli

Hasan Tutar

Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar

%13 indirim
95,00 TL 82,65 TL Kargo Bedava

“Konu Anlatımlı İşletme ve Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük” neden yazıldı? Hemen cevap vermek gerekirse bu çalışmada, işletme ve yönetim alanında eğitim gören öğrencilerin öğrenme sürecini kısaltmak ve öğrenmeye ayırdıkları zamanı daha verimli kılmak gibi temel bir amaçtan hareket edildi. İşletme ve yönetim alanında öğrenim gören yüksek lisans, doktora, doktora yeterlilik ve doçentlik sınavlarına hazırlananların akıllarına takılan soruların cevabını kolayca bulmaya yardımcı olmak için konular alfabetik olarak ele alındı. Diğer taraftan eğitim düzeyi ilerledikçe konuların daha derinlemesine ele alınması gerekiyordu ve söz konusu gerekliliği karşılamak için konular ansiklopedik olarak biraz daha derinlemesine açıklanmaya çalışıldı. Özellikle farklı alanlardan gelen, işletme/yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin alan bilgisi konusundaki açıklarını kısa sürede kapatmak için ve konuları bütünlük içinde veren ansiklopedik bir sözlüğe ihtiyaç vardı ve bu çalışma söz konusu ihtiyacın giderilmesi için sadece bir sözlük olarak değil, konu anlatımlı ansiklopedik bir çalışma olarak ele alındı.

Çalışmada, Yönetim ve Organizasyon alanında kariyer yapmak isteyenlerin; Başta Yönetim ve Organizasyon olmak üzere, İnsan Kaynakları Yönetimi, Davranış Bilimleri ve Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim ve Örgüt Teorisi gibi temel alanların yanında, İşletme Yönetimi ve Araştırma Yöntemleri gibi ikincil alanlarda okuyucuya yardımcı olmak ve onları daha donanımlı kılmak amaçlanmıştır. Söz konusu ikincil alanlar sınavlarda adayların karşılarına çıkmakta ve bu çalışma söz konusu alanlarda da öğrenciye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Diğer taraftan üniversitelerin hangi alanında olursa olsun verilen öğretimin son çözümlemede bilimsel niteliği dikkate alınınca, bilimin ne olduğu, bilimin temel kavramları, bilimsel düşünme yöntemleri, mantık ve mantıksal düşünme yöntemleri üzerinde duruldu.

Ansiklopedik ve konu anlatımlı bu çalışma, konuyla ilgili herhangi bir kitaptan veya sözlükten farklı olarak öncelikle terimler ve kavramlar alfabetik olarak tanımlandı ve kısaca açıklandı.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Ağustos 2013
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,50 x 22,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 681
Barkod : 9786055216528
Odakitap.com