YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İşletmelerde Bilişim Teknolojileri Yönetimi Örgütsel Değişim ve Liderlik

Cengiz Ağ

Akademisyen Kitabevi

%15 indirim
20,00 TL 17,00 TL
Stoktan Teslim

Bu kitap işletmelerde bilişim teknolojileri yönetimini, örgütsel değişim sürecini ve liderlik teorileri içerisinde değişime odaklı dönüşümsel liderlik kuramını ele almaktadır.

Kitap dört bölümden oluşmaktadır. Bu bağlamda birinci bölümde, bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramlar ve tanımlar incelenerek, bilişim teknolojileri yeteneği ve alt boyutları ile bilişim teknolojileri yeteneğinin firma üzerindeki etkileri üzerinde durulmuştur.

İkinci bölümde, örgütsel değişim ve yönetimi süreci kavramı, tanımı incelenerek örgütsel değişimin amaçları, nedenleri, değişimin çeşitleri ile değişime karşı engeller ve bu engellerin ortadan kaldırılması konuları üzerinde durulmuştur. Ayrıca, örgütlerin değişim sürecinde bilişim teknolojilerinin etkileri irdelenmişidir.

Üçüncü bölümde, liderlik kavramı, tanımı, liderlik kuramları ile dönüşümsel liderlik kuramı ve özellikleri üzerinde durulmuş olup ayrıca dönüşümsel liderlik ve teknoloji ilişkisi ile dönüşümsel liderliğin örgütsel değişim sürecindeki rolü üzerinde durulmuştur.

Son olarak dördüncü bölümde ise genel bir değerlendirilme yapılmıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2018
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 122
Barkod : 9786052582145
Odakitap.com