YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

İstanbul Sanat Dergisi Sayı: 4 Temmuz - Ağustos - Eylül 2021

Kolektif

İstanbul Sanat Dergisi Yayınları

%15 indirim
20,00 TL 17,00 TL

İstanbul Sanat Dergisi’nin yeni sayısı raflarda yerini aldı. Temmuz-Ağustos-Eylül ayları boyunca sanatseverlerle bulaşacak olan İstanbul Sanat Dergisi, yeni sayısında Ressam Fausto Zonaro’nun sanatını sayfalarına taşıdı. II. Abdülhamid döneminde saray ressamı olarak Osmanlı sarayına hizmet vermiş oryantalist bir ressam olan İtalyan sanatçı Zonaro’nun hayatından kesitlerin sunulduğu kapak dosyasında, ressamın İstanbul resimlerinden görsel bir şölen de yer alıyor.

Araştırmacı-Yazar Erol Makzume imzasını taşıyan haberde, Fausto Zonaro’nun İstanbul’a dair şu sözleri de bir hayli dikkat çekiyor: “Acemi kalemimle İstanbul’a girişi anlatmaya kalkışmayacağım; Théophile Gautier, Pierre Loti ve Edmondo de Amicis gibi üstatlar bu işi layıkıyla yerine getirmişler. Ben bu görevi kalemimle değil, fırçamla yerine getireceğim. Günün her saatinde, paletimde o göz kamaştıran atmosferi yakalayacak renk karışımını elde edeceğim.”

Birbirinden Özel Röportajlar

İstanbul Sanat Dergisi’nin konukları arasında, farklı sanat alanlarında üretimlere imza atan sanatçıları da görmek mümkün. Ressam Devrim Erbil, geçmişten bugüne çalışmalarını anlattığı özel röportajda önümüzdeki günlere dair projelerine de değindi. Uluslararası arenada aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren Heykeltıraş Hande Şekerciler, dergi sayfalarında heykel satanın yanı sıra başarısının arkasındaki çalışma temposunu dergi okuyucuları için paylaştı.

"Her Sergim, Benim Gerçek Doğum Günümdür"

Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut; "Her sergim, benim gerçek doğum günümdür" sözleriyle sanatına olan tutkusunu gözler önüne sererken, başarılı müzisyen Gülsin Onay da pandemi sürecinde konserlerinin büyülü atmosferini ne denli özlediğini şu sözlerle dile getirdi: “Bütün sanatçılar olarak zor bir dönem geçirdik. Müziğin iyileştirici gücü hepimize yardımcı oldu. Şu an programım oldukça yoğun. Çok heyecanlıyım. Dinleyicilerimle buluşmanın keyfini şimdiden yaşıyorum.”

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 24,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 64
Barkod : 3990000023720
Odakitap.com