sadsad x
asdasd

Kayıp Kayıt Edebiyat Kültür ve Sanat Dergisi Sayı: 6 Kasım - Aralık 2021

Kayıp Kayıt Dergisi Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Dön geri bak!

  Kayıp Kayıt, altıncı sayısıyla birlikte birinci yılını tamamlıyor. Dönüp geri baktığımızda, öncelikle zor zamanlarda söze ve onun iyileştirici gücüne inanan okurlarımızın samimi desteğini görüyoruz. Kayıp Kayıt, her şeyin görüntüye ve imajlara tahvil edildiği bir çağda, yazıyı ve edebiyatı tercih eden yazarlarla birlikte yürüyor yolunu. Bu sayımız da dâhil olmak üzere pek çok yeni yazar ve şairin metinleri yer aldı dergimizde. Bundan sonra da öyle olacağına inanıyoruz. Bize ilk altı sayıda destek veren bütün yazarlarımıza ve okuyucularımıza binlerce teşekkür ediyoruz. Dergimiz Türkçeye ve edebiyata inananlarla birlikte daha da zenginleşerek yürümeye devam edecek.

  Cengizhan Orakçı şiiriyle açılan dergimiz, şiir ağırlıklı olarak belirdi. Mehmet Can Doğan, Hüseyin Atlansoy, Faruk Uysal, İsmail Karakurt, Mehmet Aycı, Yaşar Bedri Özdemir, Önder Öztürk, Mustafa Ergin Kılıç, Mustafa Emeç, Dursun Bulut, İ. Usame Yördem şiirleriyle ve “Şiirli Hikâye”siyle Bekir Şakir Konyalı yer aldı bu sayımızda. Ayrıca, Nurten Uyar çevirisiyle Maya Angelou’dan güzel bir şiir de “Yalnız” başlığıyla okur dikkatine sunuldu. Hikâyeleriyle Aliye Uslu Üstten, Deniz Depe, Özay Erdem ve Emine Yılmaz dergimize eşlik ettiler.

  Mustafa Kurt, önceki sayılarımızda olduğu gibi “Susanları Anlamak İçin Sözlük”e yeni kelimeler ve anlamlar katarak sözlüğün hacmini genişletmeye devam etti. Tuba Dere’nin kalemi bu sefer türkülerle, türkülerimizle kesişti. Anadolu’nun dört bir tarafından yükselen saza, sese, nefese değindi. Fatih Yerdemir, Yitik Kelimeler’le tekrar okurlarımızı selâmlarken; Eray Sarıçam, Yeni Biçimci Şiir üzerine gündemin içinden eleştirel bir metinle yer aldı dergimizde. Mehmet Solak ve İsa Koyuncu, kitap-eleştiri ve değerlendirmeleriyle önemli katkıda bulundular bize. Yine, Mehmet S. Fidancı ve Selçuk Azmanoğlu fotoğraflarıyla dergimize görsel boyut katmayı ihmal etmediler.
  Bu sayımızın yeni isimleri, Yaşar Bedri Özdemir, Deniz Depe, Mustafa Ergin Kılıç, Mustafa Emeç, Dursun Bulut, İ. Usame Yördem ve Emine Yılmaz oldular.

  Yeni yılda, yeni sayımızda buluşmak dileğiyle...
  Esenlikle kalın.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 23 x 33 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 40
  Barkod : 3990000021106

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.